English

Vrau kolegun brenda në komisariat, dënohet me 35 vjet burg ish-polici Ludjan Zaimi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 35 vjet burg ish-policin Ludjan Zaimi, i cili një vit më parë vrau me armë zjarri kolegun Çaush Saliasi.

- Advertisement -

Ngjarja e rëndë ndodhi në maj të një viti më parë brenda ambienteve të komisariatit nr. 3 në Tiranë, ku ish-polici Zaimi vrau me armën e shërbimit kolegun pas një konflikti të çastit.

Mes viktimës, i cili shërbente prej 20 vjetësh në polici dhe autorit ndodhi një konflikt banal që përfundoi me përdorimin e armës.

Zaimi qëlloi të paktën me 6 plumba ndaj kolegut të tij duke e lënë të vdekur në vend.

25-vjeçari deklaroi pas ngjarjes se veprimi i tij ka ardhur si akumulim i sjelljeve të përsëritura të viktimës dhe kolegëve.

Sipas Zaimit, këto sjellje kishin të bënin me fjalorin denigrues dhe veprimeve bullizuese, teksa shtoi se kanë pasur përplasje edhe më parë me njëri-tjetrin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×