“Vrava demonët”- Skenë e rëndë në Athinë, i riu del në rrugë lakuriq, i lyer me gjak

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një skenë e rëndë është shënuar në një nga lagjet e Athinës mëngjesin e kësaj të marte.

Qytetarët u tmerruan në Nea Smyrni, teksa panë në rrugë një djalë gjysmë të zhveshur të mbuluar me gjak, duke thirrur: “Unë vrava demonët”.

Mediat greke raportojnë se 17-vjeçari ka qëlluar me thikë nënën e tij 45-vjeçare duke e plagosur rëndë.

- Advertisement -

Fqinjët e 17-vjeçarit e cilësojnë atë si një adoleshent që vuan nga probleme të shëndetit mendor.

“Fëmija kishte disa probleme. Edhe mamaja kishte probleme. Unë kam thirrur autoritetet ta shihnin këtë fëmijë, por askush nuk ka ardhur. Kisha frikë se diçka mund të ndodhte në çdo moment. Sot në mëngjes, fëmija zbriti i zhveshur. Ai ishte i lyer me gjak dhe lakuriq, dhe bërtiste se vrau demonët”, tha një banor i Nea Smyrni .

 

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gjendet tjetër sasi e konsiderueshme armatimesh në veri të Kosovës

Prishtinë, 30 shtator 2023 Policia e Kosovës në vazhdën e realizimin të detyrave dhe aktiviteteve policore, pas ngjarjeve të fundit të ndodhura në fshatin Banjskë,...

Gjermania thirrje Serbisë: Tërhiqni trupat nga kufiri i Kosovës, pa vonesa

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, i ka bërë thirrje Serbisë që të reduktojë pa vonesa trupat ushtarake të dislokuara në afërsi të...

Chelsea synon Osimhen në janar, vështirësohet situata për Brojën

Ngjarja e fundit e regjistruar tek skuadra e Napolit ka krisur marrëdhënien me sulmuesin Victor Osimhen, ndërsa ky i fundit kërkohet me ngulm nga...

TË FUNDIT

Gjendet tjetër sasi e konsiderueshme armatimesh në veri të Kosovës

Prishtinë, 30 shtator 2023 Policia e Kosovës në vazhdën e realizimin të detyrave dhe aktiviteteve policore, pas ngjarjeve të fundit të ndodhura në fshatin Banjskë,...

Gjermania thirrje Serbisë: Tërhiqni trupat nga kufiri i Kosovës, pa vonesa

Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock, i ka bërë thirrje Serbisë që të reduktojë pa vonesa trupat ushtarake të dislokuara në afërsi të...

Chelsea synon Osimhen në janar, vështirësohet situata për Brojën

Ngjarja e fundit e regjistruar tek skuadra e Napolit ka krisur marrëdhënien me sulmuesin Victor Osimhen, ndërsa ky i fundit kërkohet me ngulm nga...

“Naiv kush e beson” Gazeta gjermane: Vuçiç po ndjek mësimet e marra nga Millosheviçi

Gazeta prestigjioze gjermane, “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” ka publikuar një shkrim në lidhje me situatën në Veri të Kosovës të titulluar “Lojëra serbe”. Në analizën e...

Projekti i BE për komunitetin rom, Veliaj: Histori suksesi, sot jetojnë me dinjitet

Tirana është shembull suksesi për integrimin e komunitetit rom dhe atij egjiptian. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj solli shembullin e mirë të kryeqytetit në...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×