“Kemi sfida”, Kushi: Do të ndërtojmë dhe tre stadiume, përfitimet që sjellin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ditën e sotme  janë nderuar 7 sportistët e talentuar shqiptarë, kampionë bote dhe Europe të cilët kanë përfaqësuar Shqipërinë me dinjitet të lartë në peshëngritje, ski, mundje, boks, bilardo e bodybuilding.

Ministrja Evis Kushi në fjalën e saj tha se sportistët jo vetëm i shpërblejë por dhe i punësojnë në Ministrinë e Mbrojtjes ku marrin dhe grada.

Teksa përmendi zhvillimet që kanë sjellë investimet në sport, Kushi theksoi se do të ndërtohen dhe tre stadiume të mëdha, në Korçë, në Vlorë dhe në Durrës .

- Advertisement -

“Ne jo vetëm i shpërblejmë sportistët por dhe i punësojmë  në Ministrinë e Mbrojtjes dhe madje me ligjin e ri ata mund të marrin dhe grada.  Unë, qeveria dhe të gjithë ne jemi të vetdijshëm që kemi shumë  sfida përpara përsa i takon infrastrukturës sportive. Kemi bërë shumë, por kemi ende shumë për  të bërë. Ne e kemi kuptuar se falë investimeve në infrastrukturë ne  mund të  organizojmë dhe evente të mëdha ndërkombëtare që sjellin jo vetëm zhvillim të sportit por dhe promovimin më të mirë të Shqipërisë, dhe zhvillime ekonomike.

Për këtë arsye do të ndërtohen dhe tre stadiume të mëdha,  në Korçë, në Vlorë dhe në Durrës. Do të jenë komplekse të mëdha ku do të ofrohen shërbime të mëdha, ku do të ketë dhe qendra tregtare”- tha ajo.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Vuçiç ankohej dhe gënjente”, Osmani: Takimi me këmbënguljen e Scholz dhe Macron

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë për media pas samitit të dytë të liderëve të Komunitetit Politik Evropian, tha se takimi me...

Tensionet në Veri, Lajçak dhe Escobar vizitojnë Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak dhe i dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkan...

UEFA konfirmon Marciniak/ Pjesë e tubimit politik, s’ka dënim për gjyqtarin polak

Symon Marciniak do të jetë gjyqtari kryesor në finalen e Ligës së Kampionëve mes Interit dhe Manchester City-t. Ky vendim është konfirmuar nga UEFA, me...

TË FUNDIT

“Vuçiç ankohej dhe gënjente”, Osmani: Takimi me këmbënguljen e Scholz dhe Macron

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në një konferencë për media pas samitit të dytë të liderëve të Komunitetit Politik Evropian, tha se takimi me...

Tensionet në Veri, Lajçak dhe Escobar vizitojnë Kosovën dhe Serbinë javën e ardhshme

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak dhe i dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkan...

UEFA konfirmon Marciniak/ Pjesë e tubimit politik, s’ka dënim për gjyqtarin polak

Symon Marciniak do të jetë gjyqtari kryesor në finalen e Ligës së Kampionëve mes Interit dhe Manchester City-t. Ky vendim është konfirmuar nga UEFA, me...

Bayerni nis revolucionin, vendos në shitje Mane, Sane dhe Gnabry

Drejtuesit e Bayernit të Mynihut kanë nisur revolucionin, ndërsa krahas shkarkimit të dyshes Kahn-Salihamidzic, tanimë është radha e rinovimit të skuadrës. Dështimi në sezonin 2022-2023...

Shmanget kolapsi financiar në SHBA, Senati miraton rritjen e kufirit të borxhit

Më 2 qershor, Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës miratoi projektligjin për rritje të tavanit të borxhit të SHBA-së, duke mundësuar që qeveria...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×