English

Wisner nga baza e Kuçovës: Përgëzoj bashkëpunimin e Shqipërisë me NATO-n

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

I ngarkuarit me Punë në Ambasadën Ameriakne në Tiranë, David Wisner, vlerësoi maksimalisht bashkëpunimin e Shqipërisë me NATO-n dhe rolin e saj për ruajtjen e stabilitetit në rajon.

- Advertisement -

Komentet diplomati amerikan i bëri gjatë ceremonisë së hapjes së bazës së NATO-s në Kuçovë, ku theksoi se pavarësisht sfidave, alenca qëndron sot më e fortë, më e madhe dhe më e bashkuar.

“Është një nder i veçantë të jesh këtu për 15-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

Nato qëndron si aleana më e qëndrueshme në histori. Sot pavarësisht sfidave NAO është më e fortë. Nato është rritur si simbol i angazhimit tonë. Përgëzoj dëshirën e Shqipërisë për të zgjeruar bashkëpunimin me NATO-n. Të lëvdojmë përkushtimin e Shqipërisë për përmbushjen e angazhimëve të NATO-s. Shqipëria është e vlerësuar për kontributin në mbështetjen e stabilitetit në Ballkanin Perëndimor”, tha Wisner.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?