Wizz Air 6 linja të reja në 2023, destinacione në Poloni dhe Itali

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Wizz Air njofton zgjerimin e mëtejshëm në bazën e saj në Tiranë.

Flotës i shtohet avioni i 10, Airbus A321neo, që mundëson nisjen e gjashtë linjave të reja si dhe rritjen e frekuencës nga Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës.

Ky investim e çon numrin e linjave nga baza në 49. Pasagjerët tani do të mund të fluturojnë në Gdansk dhe Poznan në Poloni, si dhe në Lamezia Terme, Napoli, Salento dhe Trieste në Itali. Fluturimet që nisen nga Tirana, do të jenë të parat që do të fluturojnë për në Trieste të Italisë, pasi destinacioni italian do të jetë një stacion i ri për Wizz Air.

- Advertisement -

“Ne jemi të kënaqur që zgjerohemi në Tiranë, duke demonstruar përkushtimin tonë ndaj tregut shqiptar ku jemi linja ajrore më e madhe, si për nga numri i pasagjerëve ashtu edhe për numrin e avionëve të hedhur në treg, duke rritur më tej flotën tonë. Nga korriku 2023, ne do të operojmë me 10 avionë nga vendi. Shpërndarja e avionëve tanë më të fundit në Tiranë na mundëson të forcojmë më tej ofertën tonë në treg, duke u ofruar klientëve tanë shqiptarë mundësinë të udhëtojnë në gjithsej 49 linja në 15 vende me ne dhe të rrisin turizmin në këtë vend kaq të bukur, gjithashtu, duke lidhur Shqipërinë me kaq shumë destinacione”, tha Yvonne Moynihan, zyrtare e Korporatës së Wizz Air.

Wizz Air gjatë periudhës së verës ka pasur vonesa, por kjo kompani premton se vitin e ardhshëm me shtimin e flotës qytetarët do ta kenë më të lehtë për të udhëtuar.

“Ishte një verë shumë e vështirë. Kemi qenë nën ndikimin e problemeve infrastrukturore dhe të zinxhirit furnizues gjithashtu edhe nga faktorë të jashtëm si shkurtimi i stafeve, problematikat e sigurisë në aeroport si dhe vonesën e anulimin e fluturimeve. Duke filluar nga vera që vjen do të shtojmë flotën, kemi rritur bashkëpunimin me partnerët dhe po shohim rezultate”, u shpreh Moynihan.

Linjat e reja mund të rezervohen tashmë, me bileta të disponueshme tani në wizzair.com ose në aplikacionin celular të linjës ajrore.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×