English

Ylli i ‘tulipanëve’ transferohet tek Liverpool, nënshkruan për 6 vite

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Përfundimi i një kupe bote apo kampionati evropian sjell një merkato të nxehtë transferimesh në futboll.

- Advertisement -

Paraqitjet shumë të mira krijojnë mundësi të shumta, madje në ekipe elitare, diçka e tillë i ndodhi dhe sulmuesit holandez Gakpo. Performanca me kombëtaren e tulipanëve u vlerësua maksimalisht, ndërkohë ishte lojtari kyç i Van Gal, duke shënuar dhe 3 gola përgjatë Katar 2022.

Sipas asaj çka raportojnë mediat ndërkombëtare 23-vjeçari do të jetë pjesë e Liverpool. Kodi Gakpo do të nënshkruajë një kontratë deri në vitin 2028 me të kuqtë, të cilëve u nevojitet një sulmues krahu, kjo pas dëmtimit të Luis Diaz.

Vlera e futbollistit është 37 mln euro, shifër të cilën e justifikon me performancën e jashtëzakonshme që ka pasur në kampionatin holandez me PSV.

Në 14 ndeshje, sulmuesi ka arritur të gjejë 9 herë rrjetën dhe asistojë për shokët e skuadrës në 12 raste. Aventura në Angli pritet të jetë edhe më e vështirë e sfiduese duke parë nivelin e skuadrave që luajnë aty.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?