Yzeri: Rama performancë të shkëlqyer në OKB, tërhoqi vëmendjen

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Ilir Yzeiri tha se kreu i qeverisë Edi Rama, kishte një performancë të jashtëzakonshme në Këshillin e Sigurimit, ditën e djeshme.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai theksoi se Edi Rama e shfrytëzoi drejtimin e Këshillit të Sigurimit për të treguar performancën e tij dhe për të treguar anësinë perëndimore që ka Shqipëria.

Sipas tij kryeministri ishte i drejtpërdrejt në fjalën e tij.

- Advertisement -

“Edi Rama nuk bëri asnjë gjë më shumë seç mund të bënte një drejtues në Këshillin e Sigurimit. Edi Rama e shfrytëzoi këtë tribunë për të treguar performancën e tij dhe për të treguar anësinë perëndimore që ka Shqipëria dhe për të treguar gjithashtu dhe performancën që ka ai vetë si lider politik. Ai u shfaq i prerë.  Mbledhje të tilla, siç janë Këshilli i Sigurimit, deri më tani nuk kanë pasur të bëjnë me ndërhyrje si kjo e Ramës që i prishin rregullat protokollarë. Rama ishte i drejtpërdrejt dhe të gjithve ju bëri përshtypje se të bardhës të bardhë dhe të zezës të zezë. Pra e quajti Rusinë agresore dhe Ukrainën e quajti  viktimë. Mënyra e të folur të tij tërhoqi vëmendje. Këtë që bëri Rama nuk janë mësuar ta dëgjojnë të tjerët”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shkarkohet drejtori i burgut të Fushë-Krujës

Është shkarkuar drejtori i burgut të Fushë-Krujës, Durim Toska. Sipas burimeve, mësohet se Toska është shkarkuar nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, me propozim të...

Iu bë atentat, ndërron jetë kushëriri Ardian Nikulaj. Gjendet makina e djegur

Ka ndërruar jetë në spital shënjetra e atentatit të mbrëmjes së sotme në Lezhë, Eno Nikulaj. Burime bëjnë me dije se policia ka gejtur një...

Vdekja e Lear Kurtit, Prençi: Sipas raportit, kishte dëmtime me mjete prerëse

Komisioneri kundër torturës te institucioni i Avokatit të Popullit, Ahmet Prençi, është shprehur se sipas raportit të mjekësisë ligjore, në trupin e Lear Kurtit,...

TË FUNDIT

Shkarkohet drejtori i burgut të Fushë-Krujës

Është shkarkuar drejtori i burgut të Fushë-Krujës, Durim Toska. Sipas burimeve, mësohet se Toska është shkarkuar nga ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, me propozim të...

Iu bë atentat, ndërron jetë kushëriri Ardian Nikulaj. Gjendet makina e djegur

Ka ndërruar jetë në spital shënjetra e atentatit të mbrëmjes së sotme në Lezhë, Eno Nikulaj. Burime bëjnë me dije se policia ka gejtur një...

Vdekja e Lear Kurtit, Prençi: Sipas raportit, kishte dëmtime me mjete prerëse

Komisioneri kundër torturës te institucioni i Avokatit të Popullit, Ahmet Prençi, është shprehur se sipas raportit të mjekësisë ligjore, në trupin e Lear Kurtit,...

U qëllua me breshëri kallashnikovi nga një BMW, si ndodhi atentati ndaj Eno Nikulaj

Euronews Albania ka mësuar detaje të reja në lidhje me atentatin e rëndë të ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në qytetin e Lezhës. Gazetari...

Avokati: S’do ta merrja asnjëherë në mbrojtje një vrasës gjakftohtë si Naim Musreli

Avokati Gentian Rumano refuzoi publikisht në emisionin “Review” në Euronews Albania që të merrte në mbrojtje një person si Naium Murseli, i cili organizoi...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×