English

Zgjedhjet në Kosovë, pjesëmarrja nuk i kalon 38%

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë raporton se deri në orën 19:00 kanë ushtruar të drejtën e votës 37.87% e qytetarëve. Nga 1.260 milionë votues në listë mësohet se kanë votuar mbi 469 mijë qytetarë.

- Advertisement -

Në Prishtinë ka pasur një pjesëmarrje më të lartë, pasi kanë votuar 42.19% e qytetarëve më të drejtë vote.

Në të njëjtin nivel ka qenë pjesëmarrja dhe në Gjilan kurse më e ulët ka qenë pjesëmarrja në Prizren (31.37%) dhe Gjakovë (32.88%).

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×