Zgjedhjet në Kukës, pjesëmarrje e ulët, e djathta shqetësohet për ndërhyrje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zgjedhjet për drejtuesin e Bashkisë Kukës kanë nisur me një klimë të qetë. Kandidatit i Partisë Socialiste, Albert Halili ka qenë i pari që ka votuar dhe pas këtij veprimi ka bërë thirrje që çdo qytetar të ushtrojë detyrën në kutinë e votimit.

Një orë pas Halilit, në qendrën e votimit ka shkuar edhe kandidati i djathtë, Emri Vata. Por, ndryshe nga rivali i tij politik, Vata ka ngritur shqetësime për presione që u bëhen qytetarëve.

Për të konkretizuar denoncimin e Vatës, ka qenë stafi i tij, që ka fotografuar në perimetrin brenda qendrave të votimit, punonjës e drejtues të zyrave të pushtetit vendor, me etiketimin se patronazhistët e rilindjes po ushtrojnë shantazh në kundërshtim me ligjin.

- Advertisement -

Gazetari i Euronews Albania Ardit Hoxha ka raportuar nga Kukësit se pjesëmarrja në votime deri në orën 13:00 ka qenë 24, 66 për qind, që rezulton më e ulët se pjesëmarrja në zgjedhjet e 14 majit.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×