Zgjedhjet, Noka-PS: Bëhuni gati do ju përgjigjemi siç meriton përgjigjen një bandë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti Flamur Noka nga foltorja e Kuvendit jashtë rendit të ditës komentoi zgjedhjet lokale që u fituan bindshëm nga Partia Socialiste.

Noka akuzoi qeverinë se votat janë blerë dhe të gjitha strukturat e shtetit u vunë në shërbim të PS në mënyrë që kjo e fundit të fitonte zgjedhjet.

Deputeti theksoi se do t’i përgjigjen qeverisë  ashtu siç e meriton përgjigjen një bandë kriminale.

- Advertisement -

“Më 14 maj, në Shqipëri nuk kishte zgjedhje, por kishte thjesht një proces votimi. Të dielën konfirmuat se këtu nuk ekziston një demokraci. Dita e diel konfirmoi se ka një narko-regjim. U tregua se vija ndarëse mes partisë-pushtetit-shtetit nuk ekziston. Shërbimi informativ, polici, ushtri, të gjithë ishin garnizonë i PS për të blerë procesin e quajtur zgjedhor, vetëm me kushtin që Rilinda të merrte 100% pushtetin. Jeni duke e çuar shqipërinë në skajet e të pamundurës. Këto mekanizma që keni përdorur i përdor vetëm mafia, nuk ka vend në botë që përdor instrumente të tillë kriminal vetëm për të marrë bashkitë. Të burgosurit votuan 3-4 herë. Rama e kjo qeveri nuk takohet asgjëkundi me votën e lirë. Bëhuni gati se do ju përgjigjemi siç i përgjigjet një regjimi kriminal dhe një bande kriminale, nuk ka më asnjë rrugë tjetër”- tha Noka.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Italia do të prodhojë avionë të rinj luftarakë me Britaninë dhe Japoninë 

Italia ka njoftuar se do të bëhet një partner i barabartë në programin luftarak të gjeneratës së ardhshme me Britaninë e Madhe dhe Japoninë. Të...

Pendarovski: Diplomatët rusë spiunonin, dëbimi ishte i pashmangshëm

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka thënë të shtunën se vendimi i autoriteteve shtetërore për dëbimin e tre diplomatëve rusë ka qenë i...

Granata dore e armë zjarri, detaje nga sulmi në Veri ku mbeti i vrarë 1 polic

Në orët e para të mëngjesit të së dielës është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Lajmi është...

TË FUNDIT

Italia do të prodhojë avionë të rinj luftarakë me Britaninë dhe Japoninë 

Italia ka njoftuar se do të bëhet një partner i barabartë në programin luftarak të gjeneratës së ardhshme me Britaninë e Madhe dhe Japoninë. Të...

Pendarovski: Diplomatët rusë spiunonin, dëbimi ishte i pashmangshëm

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka thënë të shtunën se vendimi i autoriteteve shtetërore për dëbimin e tre diplomatëve rusë ka qenë i...

Granata dore e armë zjarri, detaje nga sulmi në Veri ku mbeti i vrarë 1 polic

Në orët e para të mëngjesit të së dielës është vrarë një polic i Kosovës, ndërsa një tjetër ka mbetur i plagosur. Lajmi është...

Nis procesi i votimit në Kukës, 46 mijë qytetarë do të zgjedhin kryebashkiakun

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia

Vrasja e policit në Veri, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia Presidentja Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën zyrtare në Nju Jork...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×