Zgjedhjet| Paloka: Zgjedhjet u manipuluian, Berisha s’ka pse bën asnjë hap pas

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka, komentoi rezultatin e koalicionit “Bashkë Fitojmë” në zgjedhjet lokale.

Paloka tha se gishti nuk duhet t’i drejtohet viktimës, por të thuhet se zgjedhjet ishin të manipuluara.

Ai shtoi se kërkesa që t’u dorëhequr Berisha, artikulohet nga ata të cilët mbështesin kryeministrin Rama, me qëllim që ta shkatërrojnë fare Partinë Demokratike.

- Advertisement -

Dorëheqjen e Alibeaj, Paloka e cilësoi si një mbarim të misionit për të cilin ishte caktuar.

“Asnjë hap nuk ka pse të bëjë zoti Berisha. I gjithë synimi i këtyre që bëjnë gjithë këtë luftë është të ikë Berisha dhe ta lënë Partinë Demokratike të shkalafitet fare.

Gjithë loja që ka bërë Rama me Alibeajn është që të ketë një opozitë sa më të pafuqishme përballë makinerisë manipuluese të Edi Ramës. Ju thoni t’ia plotësojmë dhe këtë dëshirë Ramës dhe të marrim rrugërt të gjithë të ikim të punojmë në emigrim. Alibeaj nuk ka pasur ndonjë post nga të japë dorëheqjen. Alibeaj aq e kishte misionin e mbaroi misionin dhe më pas u largua”, tha Paloka.

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Austria u bën ofertë të kushtëzuar Bullgarisë dhe Rumanisë për Schengen

Austria e cila ka qenë në krye të kundërshtimeve brenda Bashkimit Evropian, që Rumania dhe Bullgaria të pranohen në zonën për lëvizje të lirë,...

Rusia do të mbajë zgjedhje presidenciale në katër rajone të aneksuara në Ukrainë

Rusia do të mbajë zgjedhjet presidenciale në katër rajone të aneksuara ilegalisht në Ukrainë vitin e ardhshëm, raporton agjencia e lajmeve Interfax. Vitin e kaluar,...

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës

Partia Socialiste ka kërkuar për shkak të kaosit në Kuvend përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës. Vendimi pritet të jepet sot në...

TË FUNDIT

Austria u bën ofertë të kushtëzuar Bullgarisë dhe Rumanisë për Schengen

Austria e cila ka qenë në krye të kundërshtimeve brenda Bashkimit Evropian, që Rumania dhe Bullgaria të pranohen në zonën për lëvizje të lirë,...

Rusia do të mbajë zgjedhje presidenciale në katër rajone të aneksuara në Ukrainë

Rusia do të mbajë zgjedhjet presidenciale në katër rajone të aneksuara ilegalisht në Ukrainë vitin e ardhshëm, raporton agjencia e lajmeve Interfax. Vitin e kaluar,...

Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës

Partia Socialiste ka kërkuar për shkak të kaosit në Kuvend përjashtimin e 7 deputetëve të tjerë të opozitës. Vendimi pritet të jepet sot në...

Kush mund ta qeverisë Serbinë? Analisti: Beogradi nuk e do më Vuçiçin

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk do të vinte bast për fitoren e Vuçiçit në Serbi. Ai tha...

Krahu i djathtë i Dumanit: Vrasjen e biznesmenit te liqeni e porositi Eldi Dizdari

Henrik Hoxha kërkon t’i rikthehet statusi si i penduar, pretendon për herë të parë emër tjetër si porositës i atentatit ndaj biznesmenit Lulzim Masha. Në...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×