Zhupa: Salianji përpjekje për të bashkuar grupin parlamentar, e mbështes

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e PD-së Ina Zhupa është shprehur se deputeti i Ervin Salianji me nismën që ka marrë për të marrë drejtimin e grupit parlamentar të PD-së po punon për bashkimin e këtij grupi.

Në një intervistë për Euronews Albania, ajo me ironi për Enkelejd Alibeajn tha se Salianji nuk po bën përpjekje për të përjashtuar asnjë nga grupi parlamen

“Ervin Salianji po punon për bashkimin parlamentar të PD-s, nuk po punon për përjashtimin e askujt, nuk po punon për të përçarë grupin parlamentar e as për të marrë vendimarrje personale.

- Advertisement -

Është nënkryetar i grupit parlamentar pa një pozicion. Përpjekja e tij të cilës unë i jam bashkuar, është një përpjekje për të bashkuar grupin parlamentar të PD për  të arritur të jemi të unifikuar si grup përballë Edi Ramës në parlament, që mos të ndodhin skena të turpshme dhe jashtë logjike ku Edi Rama flet 45 minuta në Kuvend me argument të lodhur ndërsa PD i jepen vetëm 3 minuta kohë”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shtyhet gjyqi ndaj Mediut, avokatët e viktimave kërkojnë të njohin dëshmitarët

Është shtyrë për në 3 tetor gjyqi ndaj ish ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu. Shkak u bë kërkesa e avokatëve të viktimave Dorjan Matlia...

80 raste të korruptimit të policisë, në pranga 55-vjeçari, drejtonte motorin i dehur

Policia Rrugore e Tiranës ka zbuluar një rast të ofrimit të mitdhënies për të shmangur ndëshkimin administrativ dhe përgjegjësinë ligjore. Deri më tani, janë identifikuar...

Familjarët kërkojnë të marrin trupat e pajetë të sulmuesve në Banjskë

Familjarët e tre sulmuesve të vrarë gjatë përleshjeve të armatosur në Banjskë të Zveçanit janë interesuar që të marrin trupat e tyre, thanë për...

TË FUNDIT

Shtyhet gjyqi ndaj Mediut, avokatët e viktimave kërkojnë të njohin dëshmitarët

Është shtyrë për në 3 tetor gjyqi ndaj ish ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu. Shkak u bë kërkesa e avokatëve të viktimave Dorjan Matlia...

80 raste të korruptimit të policisë, në pranga 55-vjeçari, drejtonte motorin i dehur

Policia Rrugore e Tiranës ka zbuluar një rast të ofrimit të mitdhënies për të shmangur ndëshkimin administrativ dhe përgjegjësinë ligjore. Deri më tani, janë identifikuar...

Familjarët kërkojnë të marrin trupat e pajetë të sulmuesve në Banjskë

Familjarët e tre sulmuesve të vrarë gjatë përleshjeve të armatosur në Banjskë të Zveçanit janë interesuar që të marrin trupat e tyre, thanë për...

Osmani pas takimit me ambasadorët e QUINT-it: Serbisë duhet t’i kërkohet llogari

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani zhvilloi këtë të premte një takim me ambasadorët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë së Madhe,...

Selanik, sekuestrohen mbi 585 kg kokainë, arrestohet familja shqiptare

Policia greke në bashkëpunim me DEA Amerikane, kanë goditur një grup kriminal të përbërë nga një familje shqiptare dhe kanë sekuestruar 585 kg dhe...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×