Zonat e nxehta të luftimeve në Ukrainë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sulmi i raketave ruse vijon të godasë zona të banuara në qytetet ukrainase. Kievi është sulmuar për të tretën ditë rradhazi me raketa. Viktima dhe banesa të shkatërruara kishte edhe në qytetin Kharkiv.

KIEV

Për të tretin mëngjes rradhazi kryeqyteti i Ukrainës u zgjua nën sulmin e raketave ruse. Edhe këtë mëngjes bombat goditën një godinë të banuar me 12 kate.

- Advertisement -

Qendra e Kievit vijon të goditet nga raketat ruse ndërsa luftime të ashpra po ndodhin në periferinë veriore të kryeqytetit.

KHARKIV

Sulmet vijojnë edhe në Kharkiv ku dy persona humbën jetën gjatë sulmit të mbrëmjes së të martës. Dy godina shumëkatëshe të banuara u shkatërruan nga sulmi. Katër persona u shpëtuan nga rrënojat.

ODESA

Në jug forcat detare ruse të martën bombarduan qytetin e Odesës, ku janë afruar sërisht mëngjesin e sotëm.

DONBAS

Në lindje luftimet janë edhe më të ashpra, veçanërisht rreth Luhanskut të marrë nën kontroll nga Rusia. Forcat ruse atje përpiqen të lëvizin drejt perëndimit për tú bashkuar me trupat e saj në jug.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×