English

“Zoti president të dua sa Kosovën”, djali që mori vëmendje në ceremoninë e Clinton

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Egzoni është një djalë që mban dy shtetësi; shqiptare dhe suedeze, por gjyshi me origjine nga Kosova duket se ka influencuar shume në dashurinë e tij për Kosovën.

- Advertisement -

Fotoja e tij, veshja tradicionale, mesazhi që zgjodhi t’i përcjellë presidenti Clinton tërhoqi vëmendjen e të gjitha mediave.

“Zoti president, të duam sa Kosovën”, ishte mesazhi i një dashurie të madhe që çdo shqiptar, e veçanërisht shqiptarët e Kosovës i shfaqin presidentit, që u mundësoi të çlirohen e të ndërtojnë jetën e tyre të lirë në tokën e tyre në Kosovë.

Në mesazhin emocionues në rrjetet sociale, Pranvera, mamaja e Egzonit shkruan “Egzon tokën djalë pas djali rrjedh në deje Igrishta, Gashi, Krasniqi. Unë e thërras me përkëdheli “Gashiani im” e kur i ka hije në krye plisi jonë i them “Rugovasi im”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?