English

Zyrtare, Juventus shkarkon Allegrin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juventus ka njoftuar se ka shkarkuar Massimiliano Allegrin nga posti i trajnerit të klubit,

- Advertisement -

Shkarkimi vjen “pas disa sjelljeve gjatë dhe pas finales së Kupës së Italisë që klubi i konsideroi të papajtueshme me vlerat e Juventusit dhe sjelljen që duhet të kishin ata që e përfaqësojnë atë”.

Allegri mbyll kështu një periudhë bashkëpunimi, e cila filloi në vitin 2014, rifilloi në vitin 2021 dhe përfundoi, pas tre sezoneve të mëparshme së bashku, me triumfin në finalen e Kupës së Italisë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?