1-vjetori i luftës në Ukrainë, Lukashenko: Pata një bisedë të gjatë me Putinin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksandër Lukashenko zhvilloi një bisedë të gjatë me homologun e tij rus Vladimir Putin të premten, në përvjetorin e pushtimit të Ukrainës nga Moska.

“Unë do t’ju them një sekret, mbrëmë ai dhe unë folëm për një kohë të gjatë për tema të ndryshme,” tha Lukashenko.

Kremlini ende nuk ka dhënë ndonjë deklaratë në lidhje me bisedën, shkruan Reuters.

- Advertisement -

Lukashenko është një aleat i ngushtë i Rusisë dhe i është besuar Putinit për mbështetjen e tij në vitin 2020 pasi shpërthyen protestat masive kundër zgjedhjeve presidenciale që opozita bjelloruse dhe qeveritë perëndimore akuzuan liderin veteran për manipulim.

Ai e ka mbështetur Putinin në luftën me Ukrainën, duke e lënë atë të pushtojë nga territori bjellorus dhe duke lejuar Rusinë të trajnojë trupat e sapomobilizuara në Bjellorusi.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Goditet me thikë 19-vjeçarja shqiptare në Selanik

Në një park në Selanik ka ndodhur një ngjarje tronditëse këtë të diel rreth orës 5:30 të pasdites. Një person ka goditur me thikë...

TË FUNDIT

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Goditet me thikë 19-vjeçarja shqiptare në Selanik

Në një park në Selanik ka ndodhur një ngjarje tronditëse këtë të diel rreth orës 5:30 të pasdites. Një person ka goditur me thikë...

Sulmi terrorist në Turqi, ja kush e mori përgjegjësinë

Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) ka pranuar se ka kryer sulmin terrorist të ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në Ankara të Turqisë. Kjo...

Sulmi në Veri, Sveçla: Ka më shumë terroristë serbë të vrarë se shifra zyrtare

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla deklaroi për mediat se mund të ketë më shumë terroristë serbë të vrarë në veri. “Aksioni...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×