English

“100 mijë lekë, plus 50 naftë, pazari i fundit”- Del video e shit-blerjes së votave

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kristo Agalliu, 52 vjeç, banues në Tiranë u vu në pranga dhe Agron Duraj, 61 vjeç, banues në Tiranë u vu nën hetim pas publikimit të një videoje ku komunikonin për shit-blerje votash.

- Advertisement -

Euronews Albania ka siguruar videon ku shihet 61-vjeçari Duraj teksa komunikon në telefon me shtetasin Kristo Agalliu.

“100 mijë lekë është turp. Ja marrim por është turp 100 mijë lekë. Ti 2 vota ke, unë kam 4 vota. Po mirë unë kam makinë vetë, ç’e dua makinën atje. Të më hedhë karburantin ai. E ul pazarin nga e keqja. 100 mijë lekë dhe 50 mijë lekë naftë. Pazari i fundit”, dëgjohet teksa thotë Duraj.

Sipas burimeve nga policia e Tiranës, bëhet fjalë për shit-blerje votash për koalicionin “Bashkë fitojmë”. Ndaj shtetasi Agron Duraj ka nisur procedimi në gjendje të lirë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?