English

1000 ukrainas strehohen në Greqi, shumica gra dhe fëmijë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy autobusë nga Ukraina mbërritën të hënën në Athinë. Rreth 1000 ukrainas kanë mbërritur në Greqi që nga e enjtja  e 24 shkurtit kur forcat ruse filluan të godasin qytetet ukrainase.

- Advertisement -

Shumica e pasagjerëve të autobusit ishin gra dhe fëmijë. Por jo të gjithë planifikojnë të qëndrojnë në Greqi.

Një 35-vjeçare u shpreh se shkoi në Greqi vetëm për t’i dorëzuar vajzën e saj 7-vjeçare nënës, e cila jeton në Athinë.

Ajo tha se dëshiron të kthehet sa më shpejt që të ndihmojë vendin e saj në këto ditë të errëta.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×