English

15 mijë të zhdukur në Ukrainë që nga fillimi i luftës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mijëra ushtarë dhe civilë janë raportuar të zhdukur që nga fillimi i pushtimit rus të Ukrainës në fund të shkurtit, sipas këshilltares presidenciale Aliona Verbytska.

- Advertisement -

“Rusia aktualisht ka konfirmuar 3 392 të burgosur ukrainas, por në Ukrainë rreth 15 mijë njerëz konsiderohen të zhdukur, duke përfshirë shumë civilë”, theksoi Verbytska për grupin gjerman të medias ”Redaktionsnetzwerk Deutschland” (RND).

Autoritetet ukrainase kanë theksuar vazhdimisht se familje të tëra, duke përfshirë fëmijë, po dërgohen nga territoret e pushtuara në Rusi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?