English

“15 veta morën pjesë në vrasjen e Martinajt”/Dervishi: 100 veta në vrasjen e Ervisit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Ferdinand Dervishi foli në lidhje me operacionin e SPAK, ku janë lëshuar 50 urdhër-arreste.

- Advertisement -

Dervishi tha se n në vrasjen e Brilant Martinajt morën pjesë 15 veta ndërsa në zhdukjen e Ervis Martinajt morën pjesën rreth 100 persona.

Dervishi: Ne jemi në rrugë të mbarë, sigurisht ka ngjarje kriminale që janë të vështira për t’u zbuluar, sepse krimi është sofistikuar. Krimi ecën gjithmonë një hap përpara, kemi zhdukje personash. Ka vrasje me telekomandë, por unë do thoja që nuk është se nuk e di policia për Ervis Martinaj. U bën dy grupime të mëdha dhe filluan të vrisnin njerëzit e vet dhe mbeti vetëm në fund fare.  Policia e di shumë  mirë se si ka ndodhur. Në vrasjen e Brilant Martinajt kanë marrë vesh 15 veta.  Policia e di mirë që në vrasjen, zhdukjen e Martinajt kanë qenë të mobilizuar 70-100 veta.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?