16-vjeçari që nisi cigaren dhe alkoolin që të mos e bullizonin shokët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Në shkollë më bullizonin se mësoja shumë dhe nuk sillesha njësoj si gjithë të tjerët”.

Ky është rrëfimi i një djali 16-vjeçar. Ai është nxënës në një prej gjimnazeve të Tiranës. Çdo ditë përballet me përbuzjen e shokëve të klasës.

“Të tjerët pinin duhan dhe unë nuk kisha qejf të merrja pjesë në këto dhe më kanë pas tallur për këtë arsye. Më kanë pas ofenduar shumë”, tregon ai.

- Advertisement -

Për t’u shoqëruar me shokët, duhet të merrte veset e tyre.

“Doja dhe unë të isha si ata”, tha ai, ndërsa tregoi se duhanin dhe alkoolin i ka nisur në fillim të vitit të dytë gjimnaz.

16-vjeçari tregon se prindërit e tij janë përpjekur ta ndihmojnë që të heqë dorë nga këto vese.

“Prindërit mendojnë se i kam rralluar por nuk më pëlqen që t’u them prindërve për sasinë. pi një paketë në ditë”, tha ai.

Ai thotë se tashmë, shokët nuk e tallin më, por ende ka probleme.

“Nuk më tallin për këtë arsye më, po akoma ka probleme. Për arsye se ata e kanë parë më parë që nuk pija dhe kur përpiqem, ata thonë që bën kot do të hiqet sikur kush jam”, rrëfen ai.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SHBA: Ekstremistëve izraelitë në Bregun Perëndimor do t’iu ndalohet hyrja në Amerikë

Departamenti amerikan i Shtetit ka marrë një vendim të rrallë ndëshkimor ndaj Izraelit, pasi tha të martën se do t’ua ndalojë hyrjen në Amerikë...

“Ne nuk jemi fallxhorë”- Çoçoli: Ja pse shqiptarët nuk humbasin nga rënia e euros

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli, është shprehur se shqiptarët nuk kanë humbje nga rënia e euros, sepse kryesisht i kanë të ardhurat në lek. Komentet...

Vëllai i Liridona Ademaj ndan mesazhin: Fushata jonë për drejtësi fillon tani

Vëllai i Liridona Ademaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, lidhur me protestën e mbajtur këtë të martë për të ndjerën. Vrasja...

TË FUNDIT

SHBA: Ekstremistëve izraelitë në Bregun Perëndimor do t’iu ndalohet hyrja në Amerikë

Departamenti amerikan i Shtetit ka marrë një vendim të rrallë ndëshkimor ndaj Izraelit, pasi tha të martën se do t’ua ndalojë hyrjen në Amerikë...

“Ne nuk jemi fallxhorë”- Çoçoli: Ja pse shqiptarët nuk humbasin nga rënia e euros

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli, është shprehur se shqiptarët nuk kanë humbje nga rënia e euros, sepse kryesisht i kanë të ardhurat në lek. Komentet...

Vëllai i Liridona Ademaj ndan mesazhin: Fushata jonë për drejtësi fillon tani

Vëllai i Liridona Ademaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, lidhur me protestën e mbajtur këtë të martë për të ndjerën. Vrasja...

“Rënia e euros nuk është e stisur”- Shkodra: Si po përfiton qeveria nga ky fenomen

Kreu i shoqatës së prodhuesve, Arben Shkodra, është shprehur se rënia e euros nuk është një fenomen i prodhuar artificialisht nga ana e qeverisë. Komentet...

Arrestohet Ljupço Pallço, akuzohet për vrasjen e 14-vjeçares dhe të moshuarit në RMV

Është arrestuar Ljupço Palevski-Pallço, i cili dyshohet për rrëmbimin dhe ekzekutimin e Vanja Gjorçevskës 14-vjeçare dhe Pançe Zhezovskit 74-vjeçar. Duke falënderuar shtetin turk për bashkëpunimin,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×