19 mijë lekë një thes, rritet çmimi i miellit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në pikat e tregtimit të miellit, për shkak se kërkesa është e lartë, ka nisur të ketë vështirësi në furnizim e për pasojë edhe të ketë mungesa.

Për shkak të rritjes së çmimit të grurit në bursë, por edhe problemeve me importin nga Rusia, një thes miell tani kushton më shtrenjtë.

“Ka qenë 17 mijë lekë, është bërë 19 mijë lekë thesi 25 kg”, u shpreh një tregtar.

- Advertisement -

Blerësit e rregullt në këtë pikë të tregtimit të miellit njoftohen nga tregtari me telefon, duke përcaktuar oraret që të mos shkaktohen radhë.

“E kemi zgjidhur edhe me anë të koordinimit që të mos bëhet rrëmujë”, tha ai më tej.

Qytetaret thonë se janë të vetëdijshëm se për shkak të krizës globale çmimet do të rriten, por për ta është e vështire t’i përballojnë qofte edhe tek produktet bazike si mielli.

Prej gati dy javësh pati panik tek qytetarët se nuk do të mund të kishte mungesë të miellit në treg. Kjo shkaktoi edhe radhë në pikat e tregtimit të miellit.

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

I përfshirë në 8 vjedhje, arrestohet i mituri i ‘rrezikshëm’ në Vlorë

Një 16-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës pasi rezulton i përfshirë në 8 vjedhje të kryera në qytet. 16-vjeçari akuzohet gjithashtu dhe për veprën...

Ambasadorja Yuri Kim mbërrin në Gjykatën Kushtetuese (FOTO)

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka shkuar në Gjykatën Kushtetuese. Kjo vizitë e kryediplomates amerikane vjen pas plotësimit të gjykatës me trupën e plotë të...

Berisha homazhe në nder të Isuf Kalos: Kishim miqësi të pa cenuar

Kreu i PD-së Sali Berisha paraditen e sotme ka zhvilluar homazhe për nder të Prof.Dr, Isuf Kalo tek Akademia e Shkencave. Në një deklaratë për...

TË FUNDIT

I përfshirë në 8 vjedhje, arrestohet i mituri i ‘rrezikshëm’ në Vlorë

Një 16-vjeçar është arrestuar nga policia e Vlorës pasi rezulton i përfshirë në 8 vjedhje të kryera në qytet. 16-vjeçari akuzohet gjithashtu dhe për veprën...

Ambasadorja Yuri Kim mbërrin në Gjykatën Kushtetuese (FOTO)

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka shkuar në Gjykatën Kushtetuese. Kjo vizitë e kryediplomates amerikane vjen pas plotësimit të gjykatës me trupën e plotë të...

Berisha homazhe në nder të Isuf Kalos: Kishim miqësi të pa cenuar

Kreu i PD-së Sali Berisha paraditen e sotme ka zhvilluar homazhe për nder të Prof.Dr, Isuf Kalo tek Akademia e Shkencave. Në një deklaratë për...

Përjashtohet për 10 ditë nga Kuvendi Sali Berisha dhe 4 deputetë të PD-së

Përjashtohen me 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet parlamenare, deputetët Sali Berisha, Belind Këlliçi, Flamur Noka, Edmond Spaho dhe Edi Paloka. Vendimi 3 me...

“Jam i pafajshëm” Rrëzohet kërkesa e ish-shefit të policisë të implikuar me Habilajt

Apeli i Posaçëm Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e ish-shefit të Policisë së Dhërmiut, Sokol Bode që kërkonte pafajësinë. Ai...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×