English

Bankers Petroleum shpërndan pako me ushqime për familjet në nevojë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Bankers Petroleum Albania”, ka vijuar traditën e përvitshme të festave të fundvitit duke i ardhur në ndihmë familjeve në nevojë.

- Advertisement -

Kompania më e madhe në vend që operon në fushën naftëmbajtëse të Patos-Marinzës, në bashkëpunim me Bashkitë e Patosit, Roskovecit dhe Fierit u kujdesën që të shpërndanin 150 pako me ushqime për familjet në pamundësi ekonomike.

Ndihma është një kartolinë urimi nga nga kompania “Bankers Petroleum” për festën e ndërrimit të viteve, për familjet në nevojë në këto tre bashki.

Kompania u kujdes që familjeve të varfëra të këtyre zonave t’u sigurohet ushqimi i nevojshëm për festimet e natës së Vitit të Ri.

Kjo nismë është vetëm një prej aktiviteteve me karakter social që “Bankers Petroleum” zhvillon për t’i ardhur në ndihmë banorëve të zonave ku edhe operon.

Shpërndarja e këtyre ndihmave në bashkëpunim me institucionin e bashkive përkatëse në këto tre qytete të vendit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×