English

“2 mln € tavolina”- Lojtari i Pokerit zbulon shifrat e çmendura që luhen në Tiranë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Real People” sjell këtë javë historinë e Benit, prej 18 vitesh lojtar i rregullt i pokerit nëpër tavolina të ndryshme të Europës.

- Advertisement -

Ai i rrëfeu Flori Gjinit sekretet e lojës, shumën më të madhe që ka fituar dhe mendimin e familjes për këtë pasion “të rrezikshëm”, që ai e cilëson sport.

Beni u shpreh se në Tiranë ka lojtarë të fortë të pokerit, ndërsa theksoi se janë xhiruar shumë lekë nëpër tavolina

“1 lojtar është futur me 100-200 mijë euro, 10 lojtarë bëjeni vetë llogarinë sa lekë kanë qenë në tavolinë, i thonë 2 mln euro në një tavolinë”, u shpreh Ben.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?