English

2 të infektuar, situata e Covid-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Asnjë viktimë dhe dy të prekur nga Covid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë.

- Advertisement -

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë prekur nga virusi 1 qytetar në Berat e një në Dimal.

Janë 168 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 8 pacientë.

Janë shëruar 15 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 330,127 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 3 Prill 2023)

Raste të reja ditore 2
Të shëruar në 24 orë 15
Të shtruar në spitale 8
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 47

Testime totale 2,049,397
Raste pozitive 333,899
Raste të shëruara 330,127
Raste Aktive 168
Humbje jete 3,604

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 143
Vlorë 6
Shkodër. 6
Berat. 5
Durrës. 2
Fier 2
Korçë. 2
Elbasan. 2

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×