25 dronë rusë shënjestruan Odesën, ushtria ukrainase: Kemi rrëzuar 22 prej tyre

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sistemet për mbrojtje ajrore të Ukrainës kanë rrëzuar 22 prej 25 dronëve iranianë Shahed, të cilët i kanë nisur forcat ushtarake ruse në rajonin Odesa, në orët e para të 3 shtatorit, ka thënë forca ajrore ukrainase.

Të paktën dy civilë janë plagosur në “një seri sulmesh” që e kanë goditur infrastrukturën e lumit Danub, kanë thënë autoritetet ukrainase, duke shtuar se sulmet kanë zgjatur për më shumë se tre orë e gjysmë.

Danubi është kthyer në rrugën kyçe për Ukrainën për transportim të grurit prej skadimit të marrëveshjes së ndërmjetësuar nga Kombet e Bashkuara, që e ka mundësuar transportimin e sigurt të mallit përmes Detit të Zi.

- Advertisement -

Prej atëherë, Rusia i ka shtuar sulmet në rajonet jugore ukrainase Odesa dhe Mikollaiv, zona shumë të rëndësishme për transportim të grurit.

Nuk dihet saktë se cili port është goditur, mirëpo ushtria ukrainase ka thënë se e ka shuar shpejt zjarrin e shkaktuar nga sulmet.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SHBA: Ekstremistëve izraelitë në Bregun Perëndimor do t’iu ndalohet hyrja në Amerikë

Departamenti amerikan i Shtetit ka marrë një vendim të rrallë ndëshkimor ndaj Izraelit, pasi tha të martën se do t’ua ndalojë hyrjen në Amerikë...

“Ne nuk jemi fallxhorë”- Çoçoli: Ja pse shqiptarët nuk humbasin nga rënia e euros

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli, është shprehur se shqiptarët nuk kanë humbje nga rënia e euros, sepse kryesisht i kanë të ardhurat në lek. Komentet...

Vëllai i Liridona Ademaj ndan mesazhin: Fushata jonë për drejtësi fillon tani

Vëllai i Liridona Ademaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, lidhur me protestën e mbajtur këtë të martë për të ndjerën. Vrasja...

TË FUNDIT

SHBA: Ekstremistëve izraelitë në Bregun Perëndimor do t’iu ndalohet hyrja në Amerikë

Departamenti amerikan i Shtetit ka marrë një vendim të rrallë ndëshkimor ndaj Izraelit, pasi tha të martën se do t’ua ndalojë hyrjen në Amerikë...

“Ne nuk jemi fallxhorë”- Çoçoli: Ja pse shqiptarët nuk humbasin nga rënia e euros

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli, është shprehur se shqiptarët nuk kanë humbje nga rënia e euros, sepse kryesisht i kanë të ardhurat në lek. Komentet...

Vëllai i Liridona Ademaj ndan mesazhin: Fushata jonë për drejtësi fillon tani

Vëllai i Liridona Ademaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, lidhur me protestën e mbajtur këtë të martë për të ndjerën. Vrasja...

“Rënia e euros nuk është e stisur”- Shkodra: Si po përfiton qeveria nga ky fenomen

Kreu i shoqatës së prodhuesve, Arben Shkodra, është shprehur se rënia e euros nuk është një fenomen i prodhuar artificialisht nga ana e qeverisë. Komentet...

Arrestohet Ljupço Pallço, akuzohet për vrasjen e 14-vjeçares dhe të moshuarit në RMV

Është arrestuar Ljupço Palevski-Pallço, i cili dyshohet për rrëmbimin dhe ekzekutimin e Vanja Gjorçevskës 14-vjeçare dhe Pançe Zhezovskit 74-vjeçar. Duke falënderuar shtetin turk për bashkëpunimin,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×