“Armë për banorët serbë në Kosovë”, analisti zbulon skenarin e Vuçiç

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Gazmir Raci, është shprehur se Milan Radioçiç po bëhet kurban nga vet presidenti Aleksandër Vuçiç.

Në një intervistë për Euronews Albania, teksa foli për skenarin që mund të ketë presidenti serb theksoi se ka informacione që po shpërndahen armë te serbët që jetojnë në Veri të Kosovës.

Mes tjerash ai nënvizoi se sulmi në Kosovë ishte i mirëpërgatitur.

- Advertisement -

“Radioçiç po bëhet kurban nga vet presidenti Aleksandër Vuçiç. Mendoj se rreziku është ende prezent sepse ai nuk ishte vetëm. Po raportohet se mund të jenë 400 individë të armatosur, të cilët nuk e përjashtojnë mundësinë që ata mund të hakmarren ndaj Kosovës në një moment të caktuar.

Ka qenë një operacion i përgatitur në mënyrën më të mirë dhe në mënyrën më prefesionale. Ka informacione që janë 400 persona që paguhen nga shteti serb dhe ne e dimë që në Kosovë ka sektor të ndryshëm siç është arsimi dhe shëndetësia që janë në listat e rrogave të shtetit serb. Ka informacione se armët po shpërndahen dhe tek banorët serb që jetojnë në Kosovë”-th ai.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×