45 raste të reja me COVID-19

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

45 qytetarë janë konfirmuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa asnjë person nuk ka humbur jetën nga ky virus.

Rastet e reja kanë dalë nga 646 testime që janë kryer, nga ku janë konfirmuar edhe 26 të shëruar.

Që prej fillimit të pandemisë në vend janë regjistruar 269,425 raste shërimi nga COVID.

- Advertisement -

Aktualisht në Shqipëri janë 516 persona të infektuar me COVID. 14 pacientë janë të shtruar në spital, një prej të cilëve ndodhet në gjendje më të rënduar shëndetësore.

Vaksinimi kundër COVID-19 në qendrat shëndetësore, ose në pikat e vaksinimit vijon për qytetarët mbi 16 vjeç, si edhe për fëmijët mbi 12 vjeç me rekomandim nga mjeku.

Statistika për datën 27 mars 2022

Raste të reja ditore  45

Të shëruar në 24 orë   26

Të shtruar në spitale   14

Humbje jete në 24 orë    0

Testime ditore    646

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë   246

Fier   70

Vlorë    70

Gjirokastër   35

Berat     19

Elbasan     16

Shkodër   16

Durrës      13

Kukës     12

Korçë     8

Dibër   6

Lezhë   5

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

UEFA konfirmon Marciniak/ Pjesë e tubimit politik, s’ka dënim për gjyqtarin polak

Symon Marciniak do të jetë gjyqtari kryesor në finalen e Ligës së Kampionëve mes Interit dhe Manchester Cityt. Ky vendim është konfirmuar nga UEFA, me...

Bayerni nis revolucionin, vendos në shitje Mane, Sane dhe Gnabry

Drejtuesit e Bayernit të Mynihut kanë nisur revolucionin, ndërsa krahas shkarkimit të dyshes Kahn-Salihamidzic, tanimë është radha e rinovimit të skuadrës. Dështimi në sezonin 2022-2023...

Shmanget kolapsi financiar në SHBA, Senati miraton rritjen e kufirit të borxhit

Më 2 qershor, Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës miratoi projektligjin për rritje të tavanit të borxhit të SHBA-së, duke mundësuar që qeveria...

TË FUNDIT

UEFA konfirmon Marciniak/ Pjesë e tubimit politik, s’ka dënim për gjyqtarin polak

Symon Marciniak do të jetë gjyqtari kryesor në finalen e Ligës së Kampionëve mes Interit dhe Manchester Cityt. Ky vendim është konfirmuar nga UEFA, me...

Bayerni nis revolucionin, vendos në shitje Mane, Sane dhe Gnabry

Drejtuesit e Bayernit të Mynihut kanë nisur revolucionin, ndërsa krahas shkarkimit të dyshes Kahn-Salihamidzic, tanimë është radha e rinovimit të skuadrës. Dështimi në sezonin 2022-2023...

Shmanget kolapsi financiar në SHBA, Senati miraton rritjen e kufirit të borxhit

Më 2 qershor, Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës miratoi projektligjin për rritje të tavanit të borxhit të SHBA-së, duke mundësuar që qeveria...

Ambasadores Yuri Kim i dorëzohet “ Çelësi i qytetit” në Gjirokastër

Gjatë një vizitë në qytetin e Gjirokastrës ambasadores amerikane Yuri Kim i është dorëzuar “Çelësi i qytetit”. Në pritjen e zhvilluar në Bashkinë e...

Mbahet ceremonia mortore e ish-zv. kryeministrit grek, Theodoros Pagalos

Në krematoriumin e Ritsonës, familjarë, të afërm, miq dhe kolegë i dhanë lamtumirën e fundit Theodoros Pagalos, ish-zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm grek Theodoros...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×