“5 aksidente në 2 orë”, gazetari: Shkak karrotrecët, hedhin vaj në rrugë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vetëm ditën e sotme janë shënuar në rrugën Pogradec-Qafë Thanë 5 aksidente. Tre prej tyre dyshohet se kanë ndodhur si pasojë e vajit të hedhur në rrugë.

Gazetari i Euronews Albania ka raportuar se në rrugën nacionale Pogradec-Përrenjas kanë ndodhur 5 aksidente brenda 2 orësh.  Sipas tij tre nga këto aksidente dyshohet se janë shkaktuar nga vaji i hedhur në rrugë.

“Deri në këto momente mendohet se shkak mund të ketë qenë shpejtësia e lartë e drejtuesve të automjeteve, apo lagështia, por ajo që është problemi më i madh është vaji në rrugë.

- Advertisement -

Janë pikërisht drejtuesit e karrotrecave ata të cilët dyshohen jo vetëm nga drejtuesit e automjeteve, por edhe nga policia, që hedhin vaj vazhdimisht në rrugën e Qafë Thanës e cila është një rrugë shumë e vështirë për të ndaluar e për të kontrolluar makinën.

Drejtuesit hasen me vajin në rrugë nga drejtuesit e karrotrecave që të shkaktohen aksidente dhe pastaj drejtuesit t’i marrin në telefon për të kërkuar shërbimin e tyre e kështu të përfitojnë të ardhura”,-tha për Euronews Albania gazetari Xhensil Shkëmbi.

Ai tha gjithashtu se policia nuk ka nisur asnjë hetim për këtë ngjarje.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, plagoset një person

Shkodër /Informacion paraprak Rreth orës 16:15, në Urgjencën e Spitalit Rajonaal Shkodër, ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi A. Z., 59 vjeç, banues në fshatin...

“T’i vënë gishtin kokës”, Rama: Nëse PS ndalon, progresi në rrezik serioz

Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur gjatë Kongresit të PS tha se qëllimi i forcës politike që ai drejton është të garantojë progres...

“Kaluam 3 kriza”, Rama: Po mos të ishte për PS-në do ishim kthyer në vitin 1997

Kryeministri Edi Rama tha gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se Shqipëria kaloi 3 furtuna, tërmetin, pandeminë dhe krizën e çmimeve...

TË FUNDIT

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, plagoset një person

Shkodër /Informacion paraprak Rreth orës 16:15, në Urgjencën e Spitalit Rajonaal Shkodër, ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi A. Z., 59 vjeç, banues në fshatin...

“T’i vënë gishtin kokës”, Rama: Nëse PS ndalon, progresi në rrezik serioz

Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur gjatë Kongresit të PS tha se qëllimi i forcës politike që ai drejton është të garantojë progres...

“Kaluam 3 kriza”, Rama: Po mos të ishte për PS-në do ishim kthyer në vitin 1997

Kryeministri Edi Rama tha gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se Shqipëria kaloi 3 furtuna, tërmetin, pandeminë dhe krizën e çmimeve...

“1/3 e grave, probleme pas lindjes”- Studimi i “The Lancet”: 17 % bien në depresion

Çdo vit, 1 / 3 treta e grave apo afro 40 milion nëna në botë përjetojnë një problem shëndetësor të shkaktuar nga lindja. Studimi i...

Atletët rusë dhe bjellorusë do të marrin pjesë në Olimpiadën e Parisit si neutralë

Atletët rusë dhe bjellorusë, të cilët kualifikohen për të garuar në sportet e tyre për Lojërat Olimpike Parisi 2024, do të mund të marrin...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×