English

5 vite burg për muratorin e akuzuar për terrorizëm, përfiton gjykim të shkurtuar…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 5 vite burg Bledar  Zenelin, i akuzuar për terrorizëm.

- Advertisement -

Për shkak të gjykimit të shkurtuar ai përfitoi ulje me 1/3 duke u dënuar përfundimisht me 3.4 vite burg.

Zeneli me profesion murator u arrestua me urdhër të prokurorisë së Posaçme në bashkëpunim me antiterrorin, disa muaj më parë pasi dyshohet se përmes rrjeteve sociale bënte thirrje për sulme terroriste dhe  mbështete  ISIS.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?