51 veta në dhomë, Ernest Tushe rrëfen njohjen me Maks Velon dhe emra të njohur

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ernest Tushe u akuzua për marrëdhënien e tij me vajzën e ambasadorit italian në Shqipëri. Për këtë arsye ai bëri burg dhe në Spaç me të kishte emra të njohur si Maks Velo, Ilir Malindi, Fejzi Alizoti apo Syrja Vrapi që ishte daja i tij dhe e gjeti në burg.

Ai tregoi se në dhomë ishin 51 veta dhe duke qenë se Spaçi ishte punë e rëndë, të vjetrit që ishin nuk mund ta kryenin më, për këtë arsye arrestoheshin gjithnjë e më shumë të rinj.

Si ish-i përndjekur politik, ai tha se i intereson hapja e dosjeve dhe jo debati.

- Advertisement -

Ai personalisht tha se e ka marrë dosjen e tij kur Autoriteti i Dosjeve nuk ishte ngritur fare. Tushe tha se është dënuar kur ka qenë 19 vjeç dhe spiunët e tij kanë qenë miqtë që nuk ishin të pranishëm në sallën e gjyqit kur u dënua.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Berisha: S’i njohim zgjedhjet aty ku janë vjedhur vota, kemi prova

Sali Berisha deklaroi për mediat se kanë provat për krim elektoral në zgjedhjet e 14 majit. Në vazhdën e kësaj Berisha pohoi se rezultatin e...

Zyrtare| Messi largohet nga skuadra e Paris Saint Germain

Menaxheri i PSG-së, Christophe Galtie konfirmoi këtë të enjte se Lionel Messi do të largohet nga PSG në fund të sezonit. “Kam pasur privilegjin të...

Presidentja hungareze: Mbështesim Shqipërinë në procesin e integrimit në BE

Presidentja hungareze Katalin Novak është e pranishme në një vizitë zyrtare në Shqipëri. Sipas protokollit ajo mbajti fjalën e saj në Kuvend, duke shprehur aty...

TË FUNDIT

Berisha: S’i njohim zgjedhjet aty ku janë vjedhur vota, kemi prova

Sali Berisha deklaroi për mediat se kanë provat për krim elektoral në zgjedhjet e 14 majit. Në vazhdën e kësaj Berisha pohoi se rezultatin e...

Zyrtare| Messi largohet nga skuadra e Paris Saint Germain

Menaxheri i PSG-së, Christophe Galtie konfirmoi këtë të enjte se Lionel Messi do të largohet nga PSG në fund të sezonit. “Kam pasur privilegjin të...

Presidentja hungareze: Mbështesim Shqipërinë në procesin e integrimit në BE

Presidentja hungareze Katalin Novak është e pranishme në një vizitë zyrtare në Shqipëri. Sipas protokollit ajo mbajti fjalën e saj në Kuvend, duke shprehur aty...

Sulmohen 2 shqiptarë në Mitrovicë

Dy shqiptarë janë sulmuar fizikisht nga disa serbë në Mitrovicë. Gazetari i Euronews Albania Xhemail Rexha raportoi se dy shqiptarët janë dhunuar fizikisht nga një...

Gazetari zbulon kur mund të nisin negociatat Kosovë Serbi: Po ndërmjetëson Erdogan

Gazetari Abdylvehap Ejupi analizoi në Euronews Albania pozicionin e Turqisë në konfliktin mes Serbisë dhe Kosovës. Ejupi tha se Turqia ka marrë një rol...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×