“8 janari ditë e zezë”, Gjekmarkaj i rikthehet përplasjes në PD

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj në një intervistë për emisionin “Now” në Euronews Albania, rikujtoi përplasjen mes demokratëve më datë 8 janar të këtij viti para selisë blu.

Gjekmarkaj, këtë ditë e cilësoi si të zezë e tragjike për PD. Teksa foli për situatën në këtë forcë politike, deputeti theksoi se vendimet politike janë më të rëndësishme se vendimet e gjykatës.

“Janë konsumuar shumë ngjarje në harkun e një viti, janë thënë shumë fjalë, ka pasur shumë qëndrime, 8 janari ka qenë ditë tragjike e zezë për Shqipërinë në tërësi, për PD në veçanti dhe për ne si individë, qoftë për ata që ishin në oborr, qoftë ata që ishin brenda. Mendoj se çdo vendim që është marrë nga njëra palë apo pala tjetër, rrënjët dhe bazamentin e kanë pikërisht te kjo histori e konsumuar. E përsëris që vendimet politike, janë më të rëndësishme  dhe prevalojnë mbi çdo vendim gjykate.

- Advertisement -

Por që të bësh procese politike duhet të kesh gatishmëri e vullnet politik në të dyja anët e jo nga njëra anë të kesh hile dhe nga ana tjetër rregulla. Duhet të kesh vullnet në të dyja anët që të kesh zgjidhje të pranueshme. Janë shumë gjëra bashkë që duhen marrë parasysh, kur të ndërtohet një proces politik”- theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SHBA: Ekstremistëve izraelitë në Bregun Perëndimor do t’iu ndalohet hyrja në Amerikë

Departamenti amerikan i Shtetit ka marrë një vendim të rrallë ndëshkimor ndaj Izraelit, pasi tha të martën se do t’ua ndalojë hyrjen në Amerikë...

“Ne nuk jemi fallxhorë”- Çoçoli: Ja pse shqiptarët nuk humbasin nga rënia e euros

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli, është shprehur se shqiptarët nuk kanë humbje nga rënia e euros, sepse kryesisht i kanë të ardhurat në lek. Komentet...

Vëllai i Liridona Ademaj ndan mesazhin: Fushata jonë për drejtësi fillon tani

Vëllai i Liridona Ademaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, lidhur me protestën e mbajtur këtë të martë për të ndjerën. Vrasja...

TË FUNDIT

SHBA: Ekstremistëve izraelitë në Bregun Perëndimor do t’iu ndalohet hyrja në Amerikë

Departamenti amerikan i Shtetit ka marrë një vendim të rrallë ndëshkimor ndaj Izraelit, pasi tha të martën se do t’ua ndalojë hyrjen në Amerikë...

“Ne nuk jemi fallxhorë”- Çoçoli: Ja pse shqiptarët nuk humbasin nga rënia e euros

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli, është shprehur se shqiptarët nuk kanë humbje nga rënia e euros, sepse kryesisht i kanë të ardhurat në lek. Komentet...

Vëllai i Liridona Ademaj ndan mesazhin: Fushata jonë për drejtësi fillon tani

Vëllai i Liridona Ademaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, lidhur me protestën e mbajtur këtë të martë për të ndjerën. Vrasja...

“Rënia e euros nuk është e stisur”- Shkodra: Si po përfiton qeveria nga ky fenomen

Kreu i shoqatës së prodhuesve, Arben Shkodra, është shprehur se rënia e euros nuk është një fenomen i prodhuar artificialisht nga ana e qeverisë. Komentet...

Arrestohet Ljupço Pallço, akuzohet për vrasjen e 14-vjeçares dhe të moshuarit në RMV

Është arrestuar Ljupço Palevski-Pallço, i cili dyshohet për rrëmbimin dhe ekzekutimin e Vanja Gjorçevskës 14-vjeçare dhe Pançe Zhezovskit 74-vjeçar. Duke falënderuar shtetin turk për bashkëpunimin,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×