A do hetohen Berisha dhe Rama për 21 janarin? Analisti bën deklaratën e fortë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Bedri Islami deklaroi se nëse Prokuroria e Posaçme (SPAK) kërkon që të jetë e besueshme për çështjen e 21 janarit, fillimisht duhet të thërrasë organizatorët e saj, duke përfshirë kryeministrin aktual, Edi Rama, i cili asokohe ishte kryetari i opozitës.

Në një intervistë për Euronews Albania, Islami u shpreh se është gjithashtu e domosdoshme që të thirren, ish-kryeministri Sali Berisha, ish-ministri i Brendshëm, Lulzim Basha dhe ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi.

“Unë mendoj se nëse SPAK-u duhet të kryejë detyrën e vet me paanësi, duhet ta marrë këtë çështje, shumë më tepër seriozisht se çdo çështje tjetër. Unë, personalisht, mendoj që nëse do të gjejë rrugën e zgjidhjes, SPAK-u që të jetë i besueshëm, duhet të thërrasë oerganizatorët e protestës. Edhe aktet e dhunës, pavarësisht se ka pasur dënime, janë 100 të dënuar, përsëri klasa politike në Shqipëri nuk duhet të niset me politikë fokloriste.

- Advertisement -

Duhet të thirren patjetër. Është e domosdoshme. Duhet të thirret kryeministri i kohës, ministri i Brendshëm, komandanti i Gardës, por duhet të thirret edhe Drejtori i Policisë. Ka shumë gjëra që duhen hetuar. Është një kompleks i gjerë i njerëzve që duhen hetuar. Duhen pyetur edhe deputetë të shumicës që kanë qenë në radhën e parë të protestës, për njerëzit që kanë thirrur, për organizimin, çfarë qëllimi kanë pasur. Të sqarohet çështja”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×