“Duhen prokurorë trima”- Xhaxhai i Aleks Nikës: Çështja varroset, po nuk e mori SPAK

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mark Nika, xhaxhai i protuestuesit të vrarë gjatë protestës së 21 janarit, Aleks Nika, ka zbuluar përmes një interviste të dhënë në Euronews Albania, bisedën që ai pati këtë të martë me kreun e SPAK, Altin Dumani.

Nika tha se takimi ishte kërkuar nga ai me qëllimin që të kërkonte kalimin e çështjes në SPAK, pasi nuk kanë më besim nga Prokuroria e Tiranës.

Në përgjigjen e dhënë kreu i SPAK, Altin Dumani, nënvizoi se çështja do të shqyrtohet nga Prokuroria e Posaçme nëse përmbush kriteret ligjore.

- Advertisement -

“Nuk ka bërë premtime. Ai tha që çështja do të trajtohet sipas procedurës që ka. Nëse plotëson kriteret që duhet ta marrë SPAK-u, ne nuk hezitojmë tha. Duhet të plotësojmë të gjithë dokumentacionin që duhet pasi SPAK-u funksionon pa prova.

Nëse nuk merret SPAK ajo çështje do të varroset përfundimisht. Ne do të plotësojmë të gjitha kushtet që ajo çështje të merret nga SPAK-u. Sepse SPAK-u ka të gjitha garancitë ligjore, morale dhe profesionale. Aty janë prokurorët më profesional, më të mirë, më të zotë më trima. Pasi kjo çështje do dhe prokurorë trima dhe profesional. Pasi e kanë të vështirë ata të thërrasin Berishën dhe ish-liderin e opozitës Basha për tu marrë në pyetje”, tha Nika.

LEXO GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Me uniforma dhe autoblinda, Kurti nxjerr fotot: Po sulmojnë policinë, kërkojnë luftë

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar disa fotografi nga vendi i ngjarjes ku ndodhi vrasja e policit të Kosovës sot. Në fotografi shihen persona të...

“Kambana më e madhe e alarmit deri sot”, Rama reagon për vrasjen e policit në Veri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vrasjes së efektivit të policisë në veri të Kosovës. Përmes një postimi në Twitter, Rama e cilëson vrasjen e...

Kurti: 30 persona me uniforma e të armatosur rëndë vijojnë të sulmojnë policinë tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë në konferencë për media se e diela është ditë e rëndë për Kosovën. “Vrasja e tij (zyrtarit policor)...

TË FUNDIT

Me uniforma dhe autoblinda, Kurti nxjerr fotot: Po sulmojnë policinë, kërkojnë luftë

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar disa fotografi nga vendi i ngjarjes ku ndodhi vrasja e policit të Kosovës sot. Në fotografi shihen persona të...

“Kambana më e madhe e alarmit deri sot”, Rama reagon për vrasjen e policit në Veri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vrasjes së efektivit të policisë në veri të Kosovës. Përmes një postimi në Twitter, Rama e cilëson vrasjen e...

Kurti: 30 persona me uniforma e të armatosur rëndë vijojnë të sulmojnë policinë tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë në konferencë për media se e diela është ditë e rëndë për Kosovën. “Vrasja e tij (zyrtarit policor)...

Vrasja e policit në Kosovë, reagon Begaj: Akt kriminal për stabilitetin e rajonit

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj ka reaguar pas vrasjes së policit të Kosovës në Veri. Begaj e cilëson sulmin akt të organizuar kriminal është cenim...

Voton kandidati i “Bashkë Fitojmë” për Kukësin: Do raportojmë çdo parregullsi

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×