Prokuroria vegël e Berishës, xhaxhai i Aleks Nikës: S’kemi shpresë për drejtësi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mark Nikaj, xhaxhai i Aleks Nikës që mbeti i vrarë në 21 janar tha në emisionin Review në Euronews Albania se i kanë humbur shpresat që do të bëhet drejtësi për tragjedinë që i mori jetën djalit të tyre.

Nika e cilësoi vrasje politike ekzekutimin e Aleksit dhe të tjetër në 21 janar.

“Prokuroria s’e ka kryer detyrën, vendi i ngjarjes është prishur nga gardistët, por shumë pak prova janë lënë. Ata kanë lënë gjurmë. Në rastin konkret prokuroria nën ndikimin e Sali  Berishës e ka hetuar çështjen në mënyrë të përciptë. Babai i Aleksit e ka dëgjuar me veshët e tij si janë dhënë urdhrat nga Ndrea Prendi. Janë prova të pakontestueshme që vënë para përgjegjësisë jo vetëm drejtuesin e gardës, por edhe drejtuesit e tij, Berisha dhe Basha. Juristët janë ende nën ndikimin e Berishës. E kam të vështirë të besoj se SPAK mund të bëjë drejtësi. Nuk mundet asnjë jurist, asnjë gjykatës ta mbyllë çështjen siç kanë bërë deri tani si në rastin e plumbit të Aleksit. Është taktikë që çështja të zvarritet”, tha Nika.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tensionet në veri, Haradinaj: Mocioni i mosbesimit ndaj Kurtit, zgjidhja e vetme

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, është shprehur mjaft i shqetësuar për situatën në veri të vendit. Gjatë mbledhjes së kryesisë së AAK-së, Haradinaj tha se...

Të shtëna me armë zjarri, burri qëllon ndaj dy nënave, plagosen tre fëmijë në Greqi

Në ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një burrë i është afruar dy grave dhe të moshës 22 vjeç dhe 27 vjeç...

Detaje nga aksident i trefishtë në aksin Milot-Lezhë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Milot-Lezhe. Janë përplasur një kamion, 2 motorre me drejtues kroate dhe një foristradë. Si pasojë e...

TË FUNDIT

Tensionet në veri, Haradinaj: Mocioni i mosbesimit ndaj Kurtit, zgjidhja e vetme

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, është shprehur mjaft i shqetësuar për situatën në veri të vendit. Gjatë mbledhjes së kryesisë së AAK-së, Haradinaj tha se...

Të shtëna me armë zjarri, burri qëllon ndaj dy nënave, plagosen tre fëmijë në Greqi

Në ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një burrë i është afruar dy grave dhe të moshës 22 vjeç dhe 27 vjeç...

Detaje nga aksident i trefishtë në aksin Milot-Lezhë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Milot-Lezhe. Janë përplasur një kamion, 2 motorre me drejtues kroate dhe një foristradë. Si pasojë e...

Vuçiç kërkon ndihmën e Erdogan, i bën thirrje të ruaj stabilitetin në Ballkan

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i kërkoi homologut të tij turk Rexhep Taip Erdogan në një bisedë telefonike që ta ndihmojë Serbinë për të stabilizuar...

Zyrtare/ Macron dhe presidentja Osmani takohen këtë të enjte në Moldavi

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka njoftuar se të enjten, më 1 qershor, së bashku me kancelarin gjerman, Olaf Scholz, do të bisedojë me...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×