Shpërthen Artan Hoxha: Turpi i atyre që vazhdojnë ngushëllimet me karafila

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Komunikimi në radio i ish kreut të gardës Ndrea Prendi me vartësit e tij gjatë demonstratës sës 21 janarit të publikuara nga gazetari Artan Hoxha janë cilësuar fakte të reja nga kryeministri Edi Rama dhe zyrtarë të tjerë të PS 12 vjet pas tragjedisë që i mori jetën 4 qytetarëve në bulevard.

Në emisionin Review në Euronews Albania Hoxha se ndihet i befasuar dhe i zhgënjyer që edhe pas 12 vjetësh prokuroria nuk ka bërë përpjekjet e duhura për të gjetur këto prova.

Hoxha u shpreh se asnjë nga përfaqësuesit e qeverisë që përmendi faktet e reja nuk e tha emrin e tij si njeriu që i nxori ato fakte.

- Advertisement -

Kjo pasi siç tha, me këtë material akuzon më shumë këta njerëz që janë në pushtet prej 10 vjetësh dhe se kanë çuar drejtësinë në vend.

“Askush nuk guxoi që të nxirrte emrin tim, me këtë material akuzoj më shumë këta të tjerët që prej 12 vjetësh vazhdojë të bëjnë ngushëllime me karafila në bulevard. S’e kuptoj që të kesh në dorë policinë, SHISH dhe të mos i gjesh këto prova”, tha Hoxha.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Senatorët: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet, rrezikohen marrëdhëniet me SHBA

Një grup senatorësh amerikanë të udhëhequr nga senatorja Jeanne Shaheen, thanë të mërkurën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar...

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

TË FUNDIT

Senatorët: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet, rrezikohen marrëdhëniet me SHBA

Një grup senatorësh amerikanë të udhëhequr nga senatorja Jeanne Shaheen, thanë të mërkurën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar...

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

Gaba përplaset me deputetin: S’mund të kërkosh analizë, hanit kokoshka në fushatë

“Nuk mund të kërkojnë analizë ata që deri dje kanë ngrënë kokoshka”. Kjo deklaratë e anëtarit të kryesisë së PD, Gentjan Gaba solli përplasje mes...

Spahiu ironizon demokratët: Kur fliste Selami ju qeshnit që t’ju shihte kryetari

Juristi Kreshnik Spahiu ka ironizuar demokratët duke iu rikujtuar se kur fliste Eduard Selami, ata qeshnin për t’i rënë në sy kryetarit. “Sot Partia Demokratike...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×