Xhaxhai i Aleks Nikës takohet me Altin Dumanin, zbulon se çfarë i tha kreu i SPAK

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mark Nila xhaxhai i Aleks Nikës, i cili humbi jetën më 21 janar 12 vite më parë, ditën e sotme është takuar me kreun e SPAK Altin Dumani.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se nuk kanë besim më te Prokuroria e Tiranës dhe bën kërkesë që të takonin Dumanin në lidhje me vrasjen e të nipit.

Sipas tij Dumani i ka thënë se do marrin dosjen e Nikës në SPAK nëse ajo plotëson kriteret.

- Advertisement -

“Me kërkesën tonë na priti SPAK. Nuk kemi më besim te Prokuroria e Tiranës. Na thanë se do respektohen të gjitha procedurat për të provuar klauzolat që çështja të merret në dorë të SPAK.

Prokuroria e Tiranës ka 12 vjet që e mban dosjen dhe nuk na jep informacion në lidhje me çështjen. Ai tha se nëse plotësohen kriteret që dosjen duhen ta marrë SPAK nuk hezitojmë”- tha Mark Nikla, xhaxhai i Aleks Nikës.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

BE kritika Serbisë: S’mund të barazohen terroristët me viktimat e terrorizmit

Bashkimi Evropian ka kritikuar Serbinë lidhur me shpalljen e ditës së zisë për sulmuesit e vrarë në veri të Kosovës më 24 shtator. Zëdhënësi i...

Bardhi: Do të propozojmë rezolutë për hetim ndërkombëtar për vrasjen e policit

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka deklaruar se do t’i propozojë Kuvendit të Shqipërisë, rezolutën në mbështetje të Kosovës që...

Basha përjashton 11 deputetë! Edvin Kulluri jep arsyet në Euronews

Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri tregoi në një intervistë për Euronews Albania arsyet e vendimit të kreut të PD, Lulzim Basha...

TË FUNDIT

BE kritika Serbisë: S’mund të barazohen terroristët me viktimat e terrorizmit

Bashkimi Evropian ka kritikuar Serbinë lidhur me shpalljen e ditës së zisë për sulmuesit e vrarë në veri të Kosovës më 24 shtator. Zëdhënësi i...

Bardhi: Do të propozojmë rezolutë për hetim ndërkombëtar për vrasjen e policit

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka deklaruar se do t’i propozojë Kuvendit të Shqipërisë, rezolutën në mbështetje të Kosovës që...

Basha përjashton 11 deputetë! Edvin Kulluri jep arsyet në Euronews

Sekretari për Marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri tregoi në një intervistë për Euronews Albania arsyet e vendimit të kreut të PD, Lulzim Basha...

“Tejmbushet” arka e shtetit, 10 mld lekë më shumë se plani në 8 muaj

Buxheti ka arkëtuar 425 miliardë lekë deri në fund të muajit gusht. Shuma e vjelë rezulton të rreth 10 mld lekë më e madhe...

Vritet me thikë 19-vjeçari nga Kosova në kufirin Serbi-Kroaci

Një 19-vjeçar nga Kosova ka humbur jetën të martën pas një sulmi me thikë në zonën e Batrovcit në Serbi, pranë kufirit me Kroacinë. Mediat...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×