Nard Ndoka zbulon takimin me Aleks Nikën në 21 janar: E njoh edhe xhaxhain e tij

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti Nard Ndoka deklaroi se në protestën e 21 janarit të vitit 2011, ka takuar dhe biseduar me Aleks Nikën, një prej katër viktimave që u vranë atë ditë para Kryeministrisë.

Në një intervistë për Euronews Albania, Ndoka u shpreh se Nika ishte me disa shokë të tij dhe u përshëndetën.

Ndoka nënvizoi se ata nuk ishin në vijën e parë të protestës, teksa shtoi se kishte njohje personale me të dhe xhaxhain e tij.

- Advertisement -

“Atë ditë unë kam takuar edhe Aleksin në protestë. Kam pasur një njohje personale më përpara me të. Ata janë nga Manatia dhe unë kam njerëz të mi, përmes tyre kam pasur kontakte. Rastësisht jam takuar në kafe 3-4 muaj para protestës, e pashë në protestë. I fola, i përshëndeta, nuk ishin fare aktiv.

Ishin 4-5 shokë bashkë që kishin ardhur në protestë, por nuk ishin ata personin që ishin aktiv në vijën e parë, që sulmuan policinë. Ishin diku në një qoshe që po bisedonin me njëri-tjetrin. Kur kalova, ata vet më folën, i përshëndeta. E kam ndjekur me një lloj shqetësimi që kam pasur për shkak të njohjeve personale. I kam shkuar në shtëpi për ngushëllime”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

TË FUNDIT

Shpërthim në sheshin “Adem Jashari” në Mitrovicë

Një shpërthim ka ndodhur këtë të premte në sheshin “Adem Jashari” në qytetin e Mitrovicës. Bëhet me dije se si pasjë e shpërthimit janë...

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhias

Sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas, janë duke vazhduar, kanë thënë zyrtarë rusë dhe blogerë ushtarakë pro Kremlinit. Ata janë duke raportuar për luftime...

“Territor i pastër”/ Asgjësohen 108 bimë kanabis në Krujë

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Territor i Pastër”,  ditën e sotme në Krujë janë kultivuar 108 bimë narkotike. Policia bën m e dije...

Drafti i propozuar nga Rama, Bundestagu konfirmon për Euronews marrjen e dokumentit

Kryeministri Edi Rama, njoftoi ditën e djeshme përmes një konference për shtyp, se i ka dorëzuar kancelarit gjerman Olaf Scholz dhe kryeministrit francez Emanuel...

EMRI| Grabitet banesa e gjyqtares së Durrësit

Shtëpia e një gjyqtareje në Durrës është grabitur. Shpëtime Pitaku është gjyqtarja e grabitur e cila ka shkuar këtë të premte në polici ku...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×