English

A do të largohet stafi i bashkisë Berat nga puna nëse fiton PD? Përgjigjet kryetari

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike në Berat, Shyqyri Duro deklaroi se nëse nuk kanë bërë asnjë shkelje dhe i kanë në rregull letrat e punësimit, stafi i Bashkisë Berat do të qëndrojë në punë edhe nëse PD-ja vjen në pushtet.

- Advertisement -

“Për persona të tjerë që janë të interesuar për t’u punësuar do të ketë një drejtori specifike që atyre u jep formimin profesional për t’u përshtatur në sektorin privat,’ – u shpreh Duro.

Sipas tij sektori privat në bujqësi dhe turizëm sot vuan për punonjës.

“Nuk kanë staf të specializuar dhe nuk kanë staf që ta përshtatin për punët e tyre,” – shtoi Duro ndërsa fliste për punësimin në qytetin e Beratit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×