A e duan rusët Putinin?

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Me një opozitë jashtë funksionit dhe një media të pavaruar tërësisht të mbytur, imazhi i tij si një njeri i fortë i vendosur për të bërë gjithçka që duhet për të mbrojtur popullin e tij po ushqehet vazhdimisht mes rusëve.

“Ai punon shumë dhe mbron vendin tonë”, tha një ruse.

Kjo mbështetje i përgjigjet dëshirave më të thella të Kremlinit.

- Advertisement -

“Unë mendoj se elitat tona dhe vetë Putini,  kanë nevojë për këtë lloj miratimi, kështu që ata do të bëjnë gjithçka për ta marr, si në fushën e betejës ashtu edhe në ekranin televiziv”, tha Alexei Levinson ekspert i shkencave sociale.

Levinsoni beson se “shumë njerëz” mendojnë se Putini e filloi operacionin ushtarak për arsye të brendshme. Sipas sondazheve, që nga fillimi i luftës shkalla e popullaritetit të tij u rrit nga 63 në 83%. A po gënjejnë sondazhet?

“Le të supozojmë se po gënjejnë. Por meqenëse ne po i masim këto gënjeshtra për vite dhe vite, atëherë ndryshimi midis dhjetorit dhe marsit është, diçka 20 për qind”, tha Levinsoni.

Megjithatë, ende mund të gjesh njerëz në Moskë që nuk kanë frikë të kritikojnë Vladimir Putinin.

“Mendoj se është i çmendur”, tha një qytetar.

“Unë nuk e kuptoj se si njerëzit ende e pëlqejnë atë dhe pse ai fiton popullaritet”, u shpreh një tjetër.

“Më pëlqen. Por ne jemi miq”, tha një grua.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

TË FUNDIT

Samiti i Berlinit/Rekomandimet e shoqërisë civile për zbatimin e Agjendës së Gjelbër

Për klimën dhe ndikimin e saj në jetën e secilit prej nesh flitet shumë, e gjithmonë e më shumë do flitet në vitet në...

Të blini një pronë apo të prisni për ulje çmimesh? Këshillon agjenti

Agjenti imobiliar, Aleks Gjergji tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se pavarësisht numrit të lartë të ndërtimeve, çmimet nuk do të...

“1 mijë euro taksë për mullarët dhe kasollet’, Kreshnik Spahiu sulmon Ramën

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se ligji për çmimin e referencës është antiligjor dhe disproporcional. Sipas tij, në asnjë vend...

Kërcënime me jetë, reagon komuniteti i prokurorëve: Nuk lëkundemi

Komuniteti i prokurorëve të Shqipërisë ka reaguar sa i takon kërcënimit me jetë që i është bërë tre kolegëve të tyre. Ata kanë shprehur solidaritetin...

10 vjet nga tragjedia ne Lampedusa, 368 emigrantë humbën jetën

Në Lampedusa u përkujtua 10-vjetori i fundosjes së një anije emigrantësh që mori 368 jetë njerëzish. Qindra u mblodhën në ishullin italian, për nder...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×