English

A është përmirësuar apo përkeqësuar turizmi vitet e fundit?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

17.8% e shqiptarëve mendojnë se në 3 vitet e fundit turizmi në vendin tonë është përkeqësuar. Të pyetur nga Barometri në Euronews Albania, 37.4% e të anketuarve janë shprehur se turizmi nuk ka bërë asnjë përparim gjatë këtyre viteve.

- Advertisement -

Ndërsa 38.2% janë shprehur se turizmi në vendin tonë është përmirësuar. Nga të pyeturit, 6.7% e tyre kanë preferuar të mos përgjigjen.

Gjetjet janë të Barometrit në Euronews Albania, realizuar gjatë periudhën 9-21 shtator 2022, kryer nga MRB dhe Data Centrum, në nivel kombëtar me 1000 intervista ballë për ballë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?