English

A ka nevojë Shqipëria për ndryshime thelbësore politike, mendimi i qytetarëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sa i përket idesë që qytetarët kanë për të ardhmen poltike të vendit, pavarësisht se në pyetësor kanë konfirmuar se ata votojnë në menyrë besnike të njëtat parti dhe kampe politike, të pyetur mbi pohimin “Shqipëria ka nevojë për ndryshime thelbësore politike“, shumica prej tyre (82%) janë dakord dhe vetëm 5.5 % nuk janë dakord.

- Advertisement -

Kjo përforcohet edhe në pohimin “zgjidhja për Shqipërinë është largimi i gjithë politikanëve të vjetër dhe zëvendëismi i tyre me të rinj“, përqindja e dakordësisë është në nivele të larta 75% dhe vetëm 8.25% nuk janë dakord me këtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?