A shërohet gërhitja? Mjeku: Pyetje 1 milion dollarëshe

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mjeku otorinolaringolog, Tedi Minarolli thotë se shërimi i gërhitjes, varet nga disa faktorë të ndryshëm.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Minarolli u shpreh se kjo ka të bëjë me anatominë e vetë njeriut, por edhe me mënyrën e tij të jetesës.

“Gërhitja është një gjë shumë e zgjeruar, shumë e shpeshtë. Çdo person e ka ndjerë gërhitjen ose ka gërhitur, është evidente. Personatqë gërhasin, përgjithësisht kanë probleme me rugët e sipërme të ajrit. Gërhitja vjen nga një lloj kolapsimi ose një ngushtim i rrugëve të sipërme ajrore, që në një mooment të caktuar turbulojnë dhe është zëri i gërhitjes.

- Advertisement -

Është shumë e shpeshtë. Kjo është një pyetje 1 milion dollarëshe. Varet nga shumë faktorë, faktorët janë shumëtë ndryshëm, që nga anatomia e personit, që është individuale, deri tek problemet shëndetësore që janë; bllokimet e hundës, rrugët e fytit dhe faktorë si mbipesha dhe të tjera që kanë të bëjnë me duhanin dhe alkoolin “, theksoi ai.

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

TË FUNDIT

Ylli Manjani: Ramës duhet t’i nisë dosja si Saimir Tahirit, ja indiciet

Juristi Ylli Manjani bëri thirrje që SPAK të nisë hetimet ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me përfshirjen e tij në aktakuzën ndaj ish-zyrtarit të...

Dosja e nxehtë në SHBA, deputeti i PS: Duan të heqin Edi Ramën

Deputeti i Partisë Socialiste Etjen Xhafaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se zhurma që po bëhet lidhur me çështjen e ish-zyrtarit të...

Manjani ja plas të qeshurës me Spahiun: Politikanë kujdes si silleni me të dashurat

Sipas juristit Kreshnik Spahiu politikanët duhet të tregojnë më shumë kujdes si sillen me të dashurat sesa me gruan. Në një intervistë për “Now me...

Spahiu: Si e ndihmoi ish e dashura e shefit të FBI Edi Ramën dhe që askush s’e thotë

Juristi Kreshnik Spahiu tha në emisionin Now në Euronews Albania se Allison Guerriero, ish e dashura që denoncoi ish-zyrtarin e FBI Charles Mcgonigal, me...

McGonigal| Spahiu: U godit i përkëdheluri i Perëndimit, Rama dëshmitar në SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se deklarata e ish-të dashurës së McGonigal,  Allison Guerriero nuk ka vlera juridike, por politike. Në...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×