Abazoviç: Mali i Zi mbështet dialogun Kosovë-Serbi, jemi të gatshëm për bashkëpunim

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri i Malit të Zi Dritan Abazoviç nga Podgorica tha se vendi i tij mbështet dialogun Kosovë-Serbi, teksa në Bruksel sot zhvillohet takimi Prishtinë-Beograd.

Në fjalën e tij ai tha se janë të gatshëm për bashkëpunim ndërsa shtoi se plani franko gjerman është më i mirë për Kosovën por dhe për Serbinë.

Më tej ai tha se duhet të ecet në bazë të këshillave të ndërkombëtarëve.

- Advertisement -

“Ne sot e kemi nisur një mesazh që jemi të gatshëm për bashkëpunim. Mali i Zi e përkrah dialogun Kosovë-Serbi. Mendoj se plani franko-gjerman është një plan i mirë. Ne duhet të bashkëpunojmë me shtetet e ndryshme për të ardhmen tonë. Jam i sigurt se të gjithë do kemi fitim nëse bëhet çka kërkon faktori ndërkombëtar, populli e të gjithë banorët. Të gjithë do të jenë në humbje nëse vazhdohet kështu siç është tani”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë takon të ngarkuarin me punë të SHBA-së

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku priti në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme, të Ngarkuarin me Punë të Ambasadës...

Delfino Rent-A-Car zgjeron partneritetin franchise me SIXT në Shqipëri

Delfino Rent-A-Car, një franchise e pavarur SIXT në Maqedoni, zgjeron partneritetin ekskluziv me liderin global në shërbimet e lëvizjes premium duke hyrë në tregun...

Hëngrën karamele me kanabis, dhjetra nxënës në Xhamajkë shtrohen në spital

Më shumë se 60 nxënës të shkollave fillore u shtruan në spital në Xhamajka të hënën pasi pa e ditur hëngrën karamele të mbushura...

TË FUNDIT

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë takon të ngarkuarin me punë të SHBA-së

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku priti në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme, të Ngarkuarin me Punë të Ambasadës...

Delfino Rent-A-Car zgjeron partneritetin franchise me SIXT në Shqipëri

Delfino Rent-A-Car, një franchise e pavarur SIXT në Maqedoni, zgjeron partneritetin ekskluziv me liderin global në shërbimet e lëvizjes premium duke hyrë në tregun...

Hëngrën karamele me kanabis, dhjetra nxënës në Xhamajkë shtrohen në spital

Më shumë se 60 nxënës të shkollave fillore u shtruan në spital në Xhamajka të hënën pasi pa e ditur hëngrën karamele të mbushura...

Sëmundja e shkaktuar nga mushkonjat, humbin jetën 1 mijë njerëz në Bangladesh

Më shumë se 1,000 njerëz kanë vdekur në Bangladesh si pasojë e një sëmundje që po përhapet me shpejtësi. Që nga janari, 1,017 njerëz kanë...

“Do zgjidhja gruan, jo fëmijën gjatë lindjes”- Gazmend Ujkashi: S’e vë në diskutim

Kozmetologu Gazmend Ujkashi tha në emisionin “Good Morning Albanians” se nëse do i duhej të bënte zgjedhjen e vështirë mes fejuarës dhe fëmijës së...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×