Afrohet Kupa e Botës, ndeshja e parë Katar-Ekuador

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kupa e Botës pritet të nis  një ditë më herët nga sa ishte planifikuar.

Ndeshja e parë  e cila do të hap një nga eventet më të bukur sportiv luhet më 20 nëntor.

 Katari do të përballet me Ekuadorin.

- Advertisement -

Ishte parashikuar që Hapja e Grupit A do të luhej më 21 nëntor . Ndeshja hapëse e turneut do të ishte Senegal Holandë.

Organi qeverisës i FIFA ka paraqitur një propozim për të ndryshuar planifikimin për të lejuar vendin mikpritës të luajë ndeshjen e parë të turneut.

Vendimi përfundimtar do të merret nga byroja e këshillit të FIFA-s, i cili përbëhet nga gjashtë presidentët e konfederatës, plus presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino.

Ndeshja e Grupit B  Angli Irani, e cila luhet në  21 nëntor, nuk do të ndryshojë, ashtu si edhe ndeshja Uells SHBA do të luhet në një njëjtën datë.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Varret e panjohura në Serbi, qindra emigrantë kanë humbur jetën në kufrin me Bosnjën

Numri më i madh i emigrantëve në rrugën ballkanike humb jetën në lumenj. Drina, mes Serbisë dhe Bosnje-Hercegovinës, është e shpejtë dhe vdekjeprurëse. Këtu...

8 Dhjetori i vakët për demokratët, dy grupet e PD festojnë veçmas Ditën e Rinisë

8 Dhjetori 1990 është një nga datat me të rëndësishme për demokracinë shqiptare dhe veçanërisht për të djathtën shqiptare, pasi nga ky moment do...

MAESTRO| Biografia mjeshtërore e Bradley Cooper për Leonard Bernstein

Maestro është një histori dashurie e patrembur që tregon marrëdhënien e përjetshme midis Leonard Bernstein dhe Felicia Montealegre Cohn Bernstein. Një letër dashurie për...

TË FUNDIT

Varret e panjohura në Serbi, qindra emigrantë kanë humbur jetën në kufrin me Bosnjën

Numri më i madh i emigrantëve në rrugën ballkanike humb jetën në lumenj. Drina, mes Serbisë dhe Bosnje-Hercegovinës, është e shpejtë dhe vdekjeprurëse. Këtu...

8 Dhjetori i vakët për demokratët, dy grupet e PD festojnë veçmas Ditën e Rinisë

8 Dhjetori 1990 është një nga datat me të rëndësishme për demokracinë shqiptare dhe veçanërisht për të djathtën shqiptare, pasi nga ky moment do...

MAESTRO| Biografia mjeshtërore e Bradley Cooper për Leonard Bernstein

Maestro është një histori dashurie e patrembur që tregon marrëdhënien e përjetshme midis Leonard Bernstein dhe Felicia Montealegre Cohn Bernstein. Një letër dashurie për...

Rama: Pa PS, nuk kishte anglo-amerikan që bënte reformë drejtësie në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama tha në Kongresin e PS se reforma e suksesshme në drejtësi është bërë vetëm falë PS dhe qeverisjes së majtë. Sipas Ramës,...

BDI konfirmon Talat Xhaferrin për kryeministër të RMV

Më 28 janar, Maqedonia e Veriut do të ketë qeveri teknike dhe kryeministër shqiptar. BDI, sipas ministrit të Jashtëm Bujar Osmani ka vendosur që këtë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×