English

Agron Shehaj nxjerr dokumentin: Faktet e implikimit të Ramës me ish zyrtarin e FBI

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj thotë se aktakuza amerikane për ish-zyrtarin e FBI, Charles McGonigal, përbëhet nga tre elementë.

- Advertisement -

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Shehaj u shpreh se në aktakuzë, citohet se MsGonigal ka marrë pagesë nga një shtetas shqiptar për të hetuar një parti politike dhe se zyra e kryeministrit i ka dhënë informacione.

“Ne e morëm vesh nga aktakuza e drejtësisë amerikane. Drejtësia amerikane ka nxjerrë një dokument që ka tre elementë. E para, një shef i rëndësishëm i FBI ka marrë një pagesë nga një shtetas shqiptar. Elementi i dytë është që ky zotëria ia ka dhënë shërbimin kryeministrit shqiptar.

Aktakuza thotë që ka marrë paratë, ka kërkuar që të nisë hetimin, ka marrë informacione nga zyra e kryeministrit. Dhe për marrëdhëniet që kryeministri ka me ish-zyrtarin e FBI”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×