Aksident me 3 të lënduar në aksin rrugor Korçë-Maliq

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tre persona kanë mbetur të plagosur në një aksident të shënuar mbrëmjen e së premtes në aksin rrugor Korçë- Maliq. Të lënduar kanë mbetur një grua me dy fëmijët e saj të cilët po udhëtonin nga Korça në drejtim të fshatit Bulgarec.

Nga spitali i Korçës bëhet me dije se gruaja dhe fëmijët e saj nuk kanë probleme serioze por po mbahen nën kontroll mjekësor nga mjekët e këtij spitali.

Ngjarja ka ndodhur në kryqëzimin e fshatit Bulgarec, pasi dy mjete të përfshira në këtë aksident po udhëtonin nga Korça në drejtim të Bulgarecit.

- Advertisement -

Drejtuesi i mjetit të parë është kthyer papritmas në kryqëzimin e këtij fshati duke sjellë edhe përplasjen e mjetit që vinte pas tij, pasi edhe drejtuesi i mjetit Benz do të shkonte në të njëjtin fshat.

Nga përplasja mjeti ku udhëtonte gruaja dhe dy fëmijët e saj ka përfunduar në kanal duke sjellë edhe lëndimin e tyre por fatmirësisht pa dëmtime serioze. Policia në vendin e ngjarjes po heton për shkaqet e aksidentit.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi, nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Italia, vendi i parë perëndimor që ndalon ChatGPT

Italia është bërë vendi i parë perëndimor që ka bllokuar chatbot-in e avancuar ChatGPT. Autoriteti italian i mbrojtjes së të dhënave tha se kishte...

Bardh Sejdari tregon për “Barometrin” sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet

Bardh Sejdari ka treguar në emisionin “Barometri” se sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet. Ai ka bërë një analizë të shkurtër se sa shkon...

TË FUNDIT

Heshtja zgjedhore në Mal të Zi, nis në mesnatë

Në Mal të Zi, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore fillon, në prag të rundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale, që do të mbahet të...

Italia, vendi i parë perëndimor që ndalon ChatGPT

Italia është bërë vendi i parë perëndimor që ka bllokuar chatbot-in e avancuar ChatGPT. Autoriteti italian i mbrojtjes së të dhënave tha se kishte...

Bardh Sejdari tregon për “Barometrin” sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet

Bardh Sejdari ka treguar në emisionin “Barometri” se sa janë çmimet e qirasë në kryeqytet. Ai ka bërë një analizë të shkurtër se sa shkon...

Rritet shqetësmi për kostot e jetesës në Tiranë, si ndryshoi në matjet e Barometrit?

Shqetësimi i qytetarëve për koston e jetesës në kryeqytet është rritur. Të ndarë sipas gjinive 32.8% e atyre që mendojnë kështu janë meshkuj, ndërsa...

A është përmirësuar transporti publik në kryeqytet? E zbulon Barometri

Transporti publik është renditur si një nga problematikat kryesore sa i përket qytetarëve të Tiranës. 13.4% e të pyeturve nga Barometri i përkasin gjinisë femërore,...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×