English

Aksident në Lushnjë, shoferi i kamionit humb kontrollin dhe përplaset me shtyllën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aksident rrugor ka ndodhur në rreth-rrotullimin Savër në Lushnjë.

- Advertisement -

Sipas burimeve për Euronews Albania, mësohet se një automjet ka dalë nga rruga dhe është përplasur me një shtyllë elektrike.

Makina ka marrë përpara fillimisht shenjat sinjalistike të rrugës dhe më pas është përplasur me shtyllën e tensionit të lartë.

Si pasojë është dëmtuar shoferi i kamionit dhe është dërguar në spitalin e Lushnjës për ti dhënë ndihmën mjeksore.

Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë përgjumja e drejtuesit të automjetit.

Ai kthehej nga Tirana dhe kamioni kishte ngarkesë bylmeti. Ndërkohë Policia po heton për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?