Aksident në Pogradec-Korçë, makina përplas këmbësorin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi është shënuar mbrëmjen e së premtes në aksin  rrugor Pogradec – Korçë.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të kryqëzimit të fshatit Leminot ku një 58 vjeçar nga fshati Zvirinë është goditur nga një mjet që vinte nga Pogradeci ne drejtim te Maliqit.

Sipas policisë rrugore 58-vjeçari në momentin e aksidentit ka qenë duke kaluar nga krahu i djathtë i rrugës nacionale në krahun tjetër por duket se errësira si dhe mungesa e ndriçimit i ka kufizuar shikimin drejtuesit të mjetit, i cili megjithëse ka bërë gjithçka për të shmangur goditjen, ka qenë e pamundur.

- Advertisement -

58-vjeçari mësohet të ketë qenë duke punuar deri në ato momente (duke vaditur), ndërkohë që po shkonte në një rrugë të shkurtër drejt fshatit të tij, por duket se kalimi i ka sjellë edhe plagosjen e rëndë.

Grupi i hetimit ka shoqëruar në komisarit drejtuesin e mjetit për të sqaruar më tej rrethanat e aksidentit.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Iu largua gruaja, shtetasi në Kosovë i vendos flakën pronës së familjarëve të saj

Një person është arrestuar nën dyshimin se ia vuri flakën qëllimisht një lokali në qytetin verior të Kosovës, Zubin Potok. Sipas Policisë së Kosovës, ngjarja...

Tornadot dhe stuhitë e mëdha, raportohet për gjashtë të vdekur në SHBA

Tornadot dhe stuhitë e mëdha e kanë goditur Tenesin të shtunën mbrëma, duke i lënë të vdekur së paku gjashtë njerëz. Moti ekstrem në disa...

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

TË FUNDIT

Iu largua gruaja, shtetasi në Kosovë i vendos flakën pronës së familjarëve të saj

Një person është arrestuar nën dyshimin se ia vuri flakën qëllimisht një lokali në qytetin verior të Kosovës, Zubin Potok. Sipas Policisë së Kosovës, ngjarja...

Tornadot dhe stuhitë e mëdha, raportohet për gjashtë të vdekur në SHBA

Tornadot dhe stuhitë e mëdha e kanë goditur Tenesin të shtunën mbrëma, duke i lënë të vdekur së paku gjashtë njerëz. Moti ekstrem në disa...

Kongresi i PS/ Qafoku: Me opozitën e shpartalluar, Rama mund të bëjë ç’të dojë

Gazetari Roland Qafoku është shprehur se kryeministri Edi Rama mund të bëjë çfarë të dojë, kur përballë ka opozitën e cila sipas tij është...

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur dhe arsenal armësh

Vrasja e Elton Javorit në Fier, gjendet automjeti i përdorur nga autorët dhe arsenal armësh Është gjetur automjeti i përdorur në vrasjen e 41-vjeçarit Elton...

Akuzohen për kultivimin e 250 bimëve narkotike, arrestohen 2 persona në Elbasan

Dy shtetas në Elbasan kanë rënë në prangat e Policisë, pasi dyshohet se janë autorë të kultivimit të 250 bimëve narkotike, në muajin qershor,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×