Akuza e fortë e eurodeputetit austriak: Serbia po e mbron Radojiçiçin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eurodeputeti austriak Thomas Waitz tha në një intervistë për Euronews Albania se Serbia është duke marrë në mbrojtje Milan Radoiçiç, organizatori i sulmit ndaj policisë së Kosovës në Banjskë.

Sipas tij, është absurde që njeriun i cili e pranoi se është organizator i sulmit ku humbi jetën një polic dhe tre persona të tjerë, e marrin në pyetje në Beograd dhe e lënë të lirë sikur nuk ka ndodhur asgjë.

“Me sa jam informuar Radoiçiç u mor në pyetje nga Serbia dhe pas një sulmi të tillë për të destabilizuar rajonin, si mund ta lironi këtë person? Ai duhet të burgoset dhe jo të lirohet. Kjo tregon se ka një lloj mbrojtjeje ndaj këtij personi. Unë jam i bindur se BE më në fund e kanë kuptuar se politika e butë ndaj Vuçiç është gabim, ndaj do ketë një presion të hapur të Borrel ndaj Vuçiç për të ekstraduar sulmuesit në Kosovë”, tha eurodeputeti.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

8 dhjetori, Dita Kombëtare e Rinisë

Sot shënohet Dita Kombëtare e Rinisë. Më 8 dhjetor 1990, një grup studentësh e pedagogësh të Universiteteve të Tiranës, u bënë iniciatorë e protagonistë...

“PS kërkon autorsinë e Reformës”- Kikia: Arsyeja pse Rama riktheu Fatmir Xhafajn

Analisti Mentor Kikia është shprehur se rikthimi i Fatmir Xhafajt në vëmendje të publikut nga PS, është bërë me qëllim që kjo forcë politike...

60 ditë dënim për opozitën? Deputetja e PS: S’do i vënë më zjarrin Parlamentit

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj tha në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, se vendimi për të përjashtuar me 60 ditë deputetët...

TË FUNDIT

8 dhjetori, Dita Kombëtare e Rinisë

Sot shënohet Dita Kombëtare e Rinisë. Më 8 dhjetor 1990, një grup studentësh e pedagogësh të Universiteteve të Tiranës, u bënë iniciatorë e protagonistë...

“PS kërkon autorsinë e Reformës”- Kikia: Arsyeja pse Rama riktheu Fatmir Xhafajn

Analisti Mentor Kikia është shprehur se rikthimi i Fatmir Xhafajt në vëmendje të publikut nga PS, është bërë me qëllim që kjo forcë politike...

60 ditë dënim për opozitën? Deputetja e PS: S’do i vënë më zjarrin Parlamentit

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj tha në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, se vendimi për të përjashtuar me 60 ditë deputetët...

Protestat e opozitës, Lela: Nuk i është vënë zjarri Kuvendit, është një shkëndijë

Drejtori i Komunikimit në PD, Alfred Lela është përplasur me deputeten socialiste Pranvera Resulaj lidhur me aksionin opozitar. I ftuar në Now me Erla Mëhillin...

Arian Çani zbulon skenarin: Rama po bën atë që duhet, do të “rrokullisej” nëse…

Gazetari Arian Çani tha në “Now me Erla Mëhillin”, se në situatën ku ndodhet kuvendi kryeministri Rama nuk mund të tërhiqet. Ai tha se në...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×